HABERLER

AKAMDER İNŞAAT FUARINDA

Adana'da Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri ve İnşaat Makineleri Fuarı açıldı. 

Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, TÜYAP Fuar Merkezi'ndeki açılışta yaptığı konuşmada, inşaat sektörünün lokomotif bir sektör olduğunu hatırlatarak, kentsel dönüşümle birlikte bu sektörün de öneminin ortaya çıktığını bildirdi. Müteahhitlerin insanların daha iyi yaşayacakları mekanlar ortaya çıkarırken bu işi rant haline getirmemesi uyarısında bulunan Horozoğlu, kalitesiz yapıların 20-25 yıl sürecek bir çalışma ile kaliteli hale getirileceğini bildirdi. 

TÜYAP Adana Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, inşaat sektörünün 200'e yakın alt sektörü desteklediğini ifade ederek, bu fuarın iyi geçmesinin diğer fuarları tetiklediğini bildirdi. Ersözlü, fuara 150 firmanın katıldığını, 35 bin kişinin ziyaret etmesini beklediklerini kaydetti. Bu arada, fuara 8 yıldır katılan firmalara plaket verildi. 

Fuarın açılışını, Adana Kamu Müteahhitleri (Akamder) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Tüyap Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz,  yaparken davetliler bir süre fuarı gezdi. Fuar 16 Şubat Pazar gününe kadar açık kalacak.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96