HABERLER

ADANA'LI MÜTEAHHİTLER SÜRE İSTİYOR!

Ak Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı'nın AKAMDER ziyaretinde inşaat sektörünün sorunları ele alındı. AK Parti Adana İl Başkanı Yağcı, ziyarette müteahhitlerin sorunlarıyla parti olarak gerekli çabayı göstereceklerini ifade ederken AKAMDER Başkanı Karslıoğlu da kamu müteahhitlerinin en önemli sorunlarının özellikle okul inşaatlarındaki teslim süresinin kısa oluşuna dikkat çekti.

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı'ya ziyarette il başkan yardımcısı Mehmet Faruk Bozkurt ve il başkanlık danışmanı İsmail Babacan da eşlik etti. AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, başkan yardımcısı Süleyman Mirzaoğlu, ve yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Atmaca, Dursun Dönmez, Alper Taştimurlar, Ali Ertürkmen, Seyfi Sani Erdoğan, Sinem Çandır, Nazmi Akan ve Mehmet Altunbaş da toplantıda hazır bulundu.

Görüş alışverişinde bulunulan toplantıda AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, kamu müteahhitlerinin en öncelikli sorunlarının iş bitim süresinin uzatılması olduğuna dikkat çekerek, “Kaliteli ve daha sağlam okul binası inşa edilmesi için verilen süreler yetersiz. Üstelik teknik şartname içinde bu gerekliliğin altını çizdik. Bu konuda Valilik ve ilgili birimlerin gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz” diye konuştu.

Ak Parti Adana İl Başkanı Yağcı ise yeni iş yönetmeliğinin uygulamaya konulmasıyla müteahhitlerin iş bitirmede kolaylıklara kavuşacağını kaydetti. Yağcı ayrıca süre uzatımıyla ilgili olarak il genel meclisi üyesi partili arkadaşlarıyla bu konuyu gündeme getireceklerini ve bu haklı talebe kayıtsız kalamayacaklarını açıkladı. Başkan Yağcı, ayrıca Vali Coş ve ilgili müdürlüklerle de bu konuyu görüşeceklerini ifade etti. Bu konunun Adana ve Türkiye içinde önemine dikkat çeken Yağcı, müteahhitlerin duyarlılığına teşekkür etti. Ayrıca müteahhitlerinde aldıkları işi bilinçli bir şekilde tamamlamalarını takdir eden Yağcı, “Yarım kalan işler hizmeti aksatıyor. Gerçi yarım kalan işin mali külfeti müteahhide yansısa da hizmet gecikiyor ve aksıyor” dedi. 
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96