HABERLER

AKAMDER VALİ COŞ’A SAHİP ÇIKTI

AKAMDER KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ MASAYA YATIRDI

AKAMDER, sektörün sorunlarını daha yakından takip etmek, ilgili mercilere duyurmak amacıyla sorunlara çözüm getiren çalışmalarına bir yenisini ekleyerek KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ masaya yatırdı. Riva otelinde yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen AKAMDER in konuğu Çevre ve Şehircilik İl müdürü Ahmet Kırılmaz idi.

KIRILMAZ DEVLET KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YARDIMA HAZIR

Kentsel dönüşüm konusunda bilgiler veren Kırılmaz bu konuda devlet destekleri ve daha birçok konuda bilgiler sundu. Kırılmaz Kamu müteahhitler ininde sorularını cevapladığı toplantı; Devletin artık vatandaştan, ‘çürük yapını bana ver sana yenisini vereyim’ demediğini kaydetti. Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, daha yaşanabilir ve nitelikli konutlar için kentsel dönüşümde özel sektörle kamunun el ele vermesi gerektiğini söyledi. Her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini de belirten Kırılmaz, sektörün yaşadığı sıkıntılara çözüm noktasında cep telefonundan 24 saat ulaşıp paylaşabileceklerini kaydetti.

Daha sonra; Kentsel dönüşüm projeleri oluştururken apartman sakinlerinin üçte ikisinin onayının alınması gerektiğini de ifade eden Kırılmaz, “ Öncelikle Afet riskli alanların tespit edilmesi gerektiğini, bu tespitten sonra çalışmaların kolaylaşacağını, bu konuda Adana’nın çeşitli yerlerinde çalışmaların sürdüğünü” belirtti.İmarda çözülemeyen konularda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurulabileceğini de ifade eden Ahmet Kırılmaz, bakanlığın birçok konuda yetkisinin bulunduğunu kaydetti.Devletin ucuz kredi,kira yardımı gibi daha birçok konuda Kentsel dönüşüme verdiği desteği vurguladı.

BASINDA VALİMİZLE ALAKALI İDDİALARA İNANMIYORUZ;

HERŞEY OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ ŞEFFAF

AKAMDER başkanı Mustafa Karslıoğlu açıklamasında “basında çıkan ihalelerle ilgili zaman zaman çıkan haberlerin mensubu olduğumuz meslek icabı bizi yakından ilgilendirmekte olup,4734 sayılı kamu ihale yasasının kamu ihalelerinin nasıl yapılacağını açık hükümlerle belirtmiş olup aksi bir şekilde hiçbir görevli bu konuları göz ardı edemez. Tersi durumlarda kamu ihale kurumu devreye girer. Bizler ilimizde yapılan kamu ihalelerinde bu güne kadar hiçbir usulsüzlük ve adam kayırmaya maruz kalmadık.Tüm ihaleler usulüne ve yasalara uygun olarak yapılmıştır.” Dedi. Bir basın mensubunun son günlerde Vali Hüseyin Avni Coş ile alakalı speküle iddiaların rahatsızlık verip vermediği konusunda ise “Bizler Kamu müteahhitleri olarak Valimiz döneminde yapılan ihalelerden herhangi bir rahatsızlığımız olmadığı gibi ihale kurumlarımızda yapılan şeffaf ve doğru uygulamalardan dolayı memnunuz Valimiz başta olmak üzere tüm ilgililere müteşekkiriz” şeklinde ifade etti.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96