HABERLER

ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN AHMET ZEKİ GÜRKAN ZİYARETİ

Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki GÜRKAN ziyarette; Kentsel dönüşüm projeleri hızla devam ederken bir taraftan da gecekondulaşmanın da kentsel dönüşüme geçilmesi ile asayiş açısından da öneminin büyük olduğunu belirtti. Adana’nın nüfusunun ilk beşte olmasına rağmen son yıllardaki asayiş olaylarının düşmesi ile birlikte en fazla olayların yaşandığı ilk on şehir arasında Adana bulunmamaktadır, dedi. Emniyet Müdürü Gürkan, şöyle devam etti: '' Bu fiziki sorunların Adana’da tam anlamıyla giderilmediği zaman güvenlik sorunu ve ilerde belki yatırımların azalması sanayinin küçülmesi olarak karşımıza gelir, dedi. sayın Ömer Çelik’inde Kültür ve Turizm Bakanlığına gelmesinden dolayı memnuniyetini belirtip, özellikle icracı bir bakanlık verilmesinden dolayı Adana için büyük bir kazançtır, dedi.

AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOĞLU’ da kentsel dönüşüm; kentsel gelişmenin toplumsal ekonomik ve mekansal olarak yeniden ele alındığı ve kentteki sorunlu alanların sağlıklı ve yanabilir hale getirilmesi yıkıp yeniden yapma canlandırma her türlü sorunları giderdiği gibi, asayiş problemlerinde de tüm güvenlik birimlerimize olumlu katkıları olur, dedi. Kentsel dönüşümün Adana  için önemini belitti. Kültür ve Turizm Bakanlığınınsayın Ömer ÇELİK ‘in verilmesi ile Adana da yatırımların hızlanacağını Adana’mızın geri kalmış olduğu Turizm alanında açığı kapatacağına inanıyoruz, dedi.

Ziyaret üyelerimizden; Hasan AKAN, Hasan Ulaş DEVRİM, Alper TAŞTİMUR, Hüseyin ATMACA  ve Kazım ÖZTÜRK katılımıyla gerçekleşmiştir.

< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96