HABERLER

YENİ TÜRK TİCARET HAKKINDA

“Adana Kamu Müteahhitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKAMDER)tarafından üyelerine yeni Türk Ticaret Kanunundaki değişiklikleri hakkında bilgi verildi.”

Adana Kamu Müteahhitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKAMDER) başkanı Mustafa Karslıoğlu başkanlığında toplanan üyeler; yeni TTK da olan değişimleri olumlu bulduklarını söylediler.

Karslıoğlu; "Bazı maddeleri Temmuz 2012’de, bazı maddeleri Ocak 2013’te yürürlüğe girecek olan Türk Ticaret Kanunu’nun tam manasıyla destekliyoruz. Örneğin şeffaflık açısından, şirketin bilançosundaki rakamları internet sitesinden açıklamak zorunda olmaları, bazı iş çevrelerini rahatsız etse de; kamu müteahhitleri açısından bu uygulamanın yıllardır olduğunu vurguladı. Başkan Karslıoğlu; kamu müteahhitleri bazı 4734 sayılı ihaleler de zaten bilançolarını kuruma sunmak zorundadır. Biz bunu yıllardır yapıyoruz. Devlet için de, vergi denetimi anlamında artı bir değerdir. Kısacası; tüm ilgililer açısından şeffaflaşma anlamında önemli, bir düzenlemedir" dedi.

Ayrıca (AKAMDER) başkanı Mustafa Karslıoğlu; başkanlığa yeni seçilmesinden dolayı kendisine ve yönetim kuruluna destek veren tüm üyelerine teşekkürlerini sundu. Karslıoğlu; artık bundan sonra dernek faaliyetlerinin daha da yoğunlaşacağını ve yasa ile gelen tüm yenilik ve değişikliklerden üyelerimizin bilgilendirileceğini söyledi.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96