HABERLER

FİYAT FARKI İYİLEŞTİRİLMELİ

CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer ve Ayhan Barut Adana Kamu Müteahhitleri (AKAMDER) ziyaret ederek İnşaat Sektörünün sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

FİYAT FARKI İYİLEŞTİRİLMELİ

CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Orhan Sümer ve Ayhan Barut Adana Kamu Müteahhitlerini ziyaret ederek destek mesajları verdiler. CHP Adana Milletvekilleri sektörün sorunlarını yakından takip ettiklerini ve ekonominin önemli faktörü olan Müteahhitlerin desteklenmeleri gereğinin altını çizdi.

‘İNŞAAT SEKTÖRÜ EKONOMİNİN EN ÖNEMLİ FAKTÖRÜDÜR’

Adana CHP Milletvekilleri; “Müteahhitler olarak sıkıntıların vahim bir hal aldığının farkındayız. 190 kez değişikliğe uğrayan Kamu İhale yasasının değişmesi, istikrarsız bir hale sürüklüyor. Fiyat farkı veriliyor ancak yetersiz. Üsteli TÜİK rakamlarına bile ulaşmayan komik destekler sektörü baltalıyor. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomi aşikardır. Bu nedenle çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Elbette bu sorunlar aşılacaktır. CHP olarak çözüm noktasında çalışmalarımız sürmektedir. Müteahhitlerimizin çok az belli grubunun haricinde büyük sorunlarla uğraştığını görüyoruz. İnşaat Sektörü ekonomimizin en önemli faktörüdür. Bizimde bu sektöre desteğimiz tamdır. Nihai olarak CHP ve Millet İttifakı iktidarımızda sorunların oluşmasında etkili olanlara elbette hesap sorulacaktır. Bu olmazsa memleket değerleri heba olur.” Açıklamasında bulundu.

‘BİZLERLE İLGİLENMENİZ GÜVEN VE CESARET VERİYOR’

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ziyaret konusunda; CHP Milletvekilleri olarak Genelde sorunlarımız dile getirerek, yerelde Büyükşehir olarak çözerek çabanızı görmek sevindirici. Her şeyin hukuk kuralları içinde bağımsız ve özgür olması şarttır. İnşaat Sektörünün temsilcisi olan bir STK olarak sıkıntıların aşılması noktasında gayret ve çabalarımız sürmektedir. Ancak son beklentimiz olan fiyat farkı ve tasfiye kararnameleri istediğimiz gibi olamadı. Sorunları çözmekten çok uzak ve yetersiz. Fiyat farkı ve tasfiye kararnamesinde mutlaka iyileştirmeler yapılmalıdır. Sıkıntının giderilmesi için KGF fonlu krediler verilerek sektör bir an önce ayağa kaldırılmalıdır. Ülkemizin en önemli siyasi partilerinden CHP Milletvekillerinin ziyareti ve desteğini görmek hissetmek sevindirici ve ümit verici. Adana Kamu Müteahhitleri olarak teşekkür ediyoruz.” İfadelerinde bulundu.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96