HABERLER

AKAMDER BAŞKANI MUSTAFA KARSLIOĞLU "KARTELLEŞME ENGELLENMELİ" dedi.

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) Başkanı Mustafa Karslıoğlu Çimentodaki artışlarla birlikte yaşanan kartelleşmenin yarattığı sorunlara tepki gösterdi.

BETON LOBİSİ
KARTELLEŞME ENGELLENMELİ
ADİL OLMAYAN KARTELLEŞME SORUN YARATIYOR

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu İnşaat sektörünü adeta baltalayan ve yıpratan Çimentodaki fahiş fiyat artışlarının yarattığı sorunlara dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sektörün yaşadığı sıkıntıların başında gelen Demir ve Çimento fiyatlarının bir düzene sokulması gerekliliğini vurgulayan Mustafa Karslıoğlu yetkililerden adil olmayan bu gelişmelere el atmasını talep etti.

‘BETON LOBİSİ ADİL DEĞİL’
AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu; “İnşaat sektörü artan ihracat nedeniyle iç piyasada ürün bulmakta zorlanırken, çimento ve hazır beton kartelleri ise her zaman olduğu gibi fırsatçılık peşinde. Son günlerde üyelerimizden farklı beton firmalarından fiyat istediklerinde tek bir firmanın dönüş yaptığını diğerlerinin teklif vermediğini duyuyoruz. Açıkçası bu durum kulağımıza gelen hazır beton firmalarının müteahhitleri paylaştığı ve yüksek fiyat uygulaması yaptığı söylemini güçlendiriyor. Zor zamanlar geçiren sektörümüze bu haksızlığı yapmaya kimsenin hakkı yok. Rekabet Kuruluna başvurup gerekirse de Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunacağız. Adil olmayan Betondaki lobinin kartelleşmenin bir an önce engellenmesi gerekiyor.” Açıklamalarında bulundu.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96