HABERLER

AKAMDER'DEN YANGINLA MÜCADELEYE ÖNEMLİ DESTEK.

FELAKETE KARŞI BİRLİK ZAMANI! ŞİMDİ DESTEK ZAMANI!

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen ve birçok köyün boşaltılmak zorunda kalındığı yangınla mücadelede kullanılmak üzere arazöz gönderdi.

"DEVLETİMİZİN YANINDA OLMAMIZ GEREKİYOR”

AKAMDER Başkan Vekili Sayım Azmaz tarafından yapılan açıklamada, büyük boyutlarda orman yangınlarına maruz kalan Kozan’daki felakette devletin yalnız bırakılmaması gerektiği belirtildi. Azmaz “Ülkemizin birçok bölgesinde neredeyse eşzamanlı olarak meydana gelen orman yangınları yüreğimizi yaktı. Adana’mızda ise Karaisalı, Sarıçam, Aladağ’ın yanı sıra Kozan’da orman yangınları çıktı.

Diğer ilçelerimizde kontrol altına alınan, söndürülen yangınlar Kozan’da devam ederken birçok köyümüz can güvenliği nedeniyle boşaltıldı. Büyük tehlike arz eden Kozan’daki orman yangınlarıyla mücadelede devletimizin, halkımızın yanında olmamız gerekiyor.” ifadesini kullandı.

“HER KURUM İMKÂN ÖLÇÜSÜNDE YARDIMA KOŞMALI”

Sayım Azmaz “Bu inançla AKAMDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa Karslıoğlu, Adana Valiliği ve Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileriyle görüşerek, Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karara istinaden yangınla mücadeleye katkı sunma isteğimizi iletti. Bu talebimizin olumlu bulunmasının ardından AKAMDER olarak Kozan’a bir arazöz gönderdik.

İklim şartlarının da etkisiyle bir anda büyüyen ve yayılan yangınların sadece devletimizin araç-gereçleriyle ve insan gücüyle söndürülmesi beklenemez, beklenmemeli. Özellikle böylesi zor zamanlarda herkesin, her kurumun imkânları ölçüsünde yardıma koşması gerektiğini düşünüyoruz. Ülkemize, milletimize, hemşerilerimize geçmiş olsun, Yüce Allah hepimizi felaketlerden korusun.” dedi.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96