HABERLER

HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN 4.YIL DÖNÜMÜ,DEMOKRASİ NÖBETİ.

ADANA'DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ NÖBETİ
Hain darbe girişimin 4. yıl dönümünde Adana’da; Adana protokolü , Milli İrade Platformu, STK Başkanları ve Sporcularımız sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında akşam saatlerinde Uğur Mumcu Meydan’ında demokrasi nöbeti tutulmaya başladı.
15 Temmuz şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Sonra meydan içerisine yerleştirilen dev sahnede 15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle kısa film gösterimi yapıldı. Film gösterimin arından 15 Temmuz şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu. Adana Valisi Süleyman Elban, “4 yıl önce bugün belki de bu kadar uzun bir gece hiç yaşanmamıştı. O gece güzel Adana’mız başta olmak üzere tüm milletimiz meydanları doldurdular. Tüm kutsal değerlerine sahip çıkmak için canlarını ve tüm varlıklarını ortaya koydular. Sonunda milletimiz kazandı.”
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen ’15 Temmuz Şehitleri Sancak’ koşusu Merkez Parkta başlayıp, demokrasi nöbetinin tutulduğu Uğur Mumcu Meydanında son buldu.
24 yaşındaki milli sporcu Eda Tuğsuz koşunun ardından varış noktası olan nöbet alanında taşıdığı sancağı Adana Valisi Süleyman Elban’a teslim etti.
.
.
#akamder #adana #işgüçvakti #15temmuzdemokrasivemillibirlikgünü #15temmuzşehitleri #adanaistasyonmeydanı

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96