HABERLER

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

"15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" ETKİNLİKLERİ, VALİ DEMİRTAŞ'IN KATILIMIYLA, COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Adana Valiliği'nce düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Etkinlikleri, Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra on binlerce vatandaşın katıldığı coşku dolu görüntülerle gerçekleştirildi.

Merkez Park'ta düzenlenen etkinliklere Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru, 10.Tanker Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg.  İsmail Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçe belediye başkanları, Adana Milli İradeye Saygı Platformu Başkanı Zeki Kıvanç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve on binlerce Adanalı katıldı.

ŞEHİTLER İÇİN DUALAR EDİLDİ

Valilik öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte ilk olarak şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda Adana Müftüsü Hasan Çınar, şehitler için dua etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Atatürk Havalimanı'ndaki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'nda yaptığı konuşması, sinevizyon aracılığıyla alanı dolduran on binlerce Adanalı tarafından izlendi.

KARALAR, " SAYIN VALİMİZİN TECRÜBESİ, BÜYÜK OLAYLARI ÖNLEDİ"

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, FETÖ'nün hain darbe girişimini lanetledi. Adana'da 15 Temmuz günü büyük olayların yaşanabileceğini ancak Vali Mahmut Demirtaş'ın sayesinde olayların önüne geçildiğini belirten Karalar, "Sayın Valimizin engin tecrübesi ve cesaretiyle aldığı kararlardan ötürü İncirlik'ten uçak uçurtmamış ve darbenin engellenmesi noktasında önemli kararlar almış, önemli katkısı olmuştur. Ona da buradan teşekkür etmek istiyoruz.

15 Temmuz'u unutmayacağız. 15 Temmuz'un şehitlerini unutmayacağız. Bütün dünya Çanakkale'de bizi yenemedi, yedi düvel Ulusal Kurtuluş mücadelesinde bizi yenemedi, 15 Temmuz'da bir avuç hain mi bizi yenecekti. Biz 15 Temmuz'u unutmayacağız ama Çanakkale destanını da unutmayacağız, ulusal kurtuluş mücadelesini de unutmayacağız. Oradaki şehit ve gazilerimizi de unutmayacağız. Bu millet bir kez daha neyin altını, neyin üzerini çizeceğini göstermiştir ve 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir'i bir kez daha ispat etmiştir" diye konuştu.

VALİ DEMİRTAŞ, "15 TEMMUZ'U UNUTMADIĞIMIZI VE UNUTTURMAYACAĞIMIZI ADANA'DAN BİR KEZ DAHA  HAYKIRIYORUZ"

15 Temmuz'da karanlık geceyi aydınlatan şehitlere Allah'tan rahmet dileyen ve o gece şehadeti göze alıp hainlere karşı mücadele veren gazilere minnet duygularını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş ise ellerindeki Türk Bayraklarıyla coşku dolu görüntüler sergileyen vatandaşlara hitaben şöyle konuştu;

VALİ DEMİRTAŞ, "HER ZAMANKİ GİBİ MUHTEŞEMSİN ADANA"

"Her zaman olduğu gibi bugün yine çok muhteşemsin Adana. Tarımın, sanayinin, ticaretin şehri Adana, şairlerin, ozanların, yazarların şehri Adana. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, samimiyetin ve muhabbetin şehri Adana.Gözünü kırpmadan şehadete koşan yiğitlerin, kahramanların şehri Adana. Üç yıl önce 15 Temmuz’da sokakları, caddeleri, meydanları hınca hınç doldurup darbeye darbe yaptığın gibi, Merkez Cami'nin manevi ikliminde, bugün yine muhteşemsin Adana..! Allah’ına gurban Adana..!" Kıymetli Adanalı Hemşerilerim,

15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde, Merkez Parkı dolduran; vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan sevdalılarını, siz kıymetli hemşehrilerimi, en kalbi duygularımla, sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programımıza hoş geldiniz."

"AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE, GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM"

"Kıymetli Adanalı Hemşehrilerim,

sözlerimin başında, 15 Temmuz’da karanlık geceyi aydınlatan şehitlerimize, Allah’tan rahmet diliyorum. O gece şehadeti göze alıp hainlere karşı mücadele veren, kahraman gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyorum.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin dışında, ellerine bayraklarını alarak yollara çıkan, meydanları dolduran, vatan sevdalısı Adanalı hemşehrilerime,  şükranlarımı sunuyorum.

Üçüncü yıldönümünde 15 Temmuz’u; milletimize, Adana’mıza ve Adanalılara yakışan bir vakarla, bu yıl da hep birlikte, tek yürek, tek bilek idrak ediyoruz.

15 Temmuz’u unutmadığımızı, unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı, yedi düvele Adana’dan bir kez daha haykırıyoruz.  Aziz milletimizin kanla, şanla ve şerefle tarihe altın harflerle yazdığı kutlu bir destan olan 15 Temmuz, bir milletin ihanetle dirilişinin, en güzel örneğidir.

15 Temmuz, meydanın darbecilere, cuntacılara, hainlere bırakılamayacağının en güzel ispatıdır, kurt postundaki kuzulara, had bildirme günüdür.

15 Temmuz, FETÖ’nün maskesinin düştüğü, gerçek yüzünün ortaya çıktığı gündür.

15 Temmuz, yedi düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin, 40 yıllık planının bir gecede bozulduğu tarihtir. 15 Temmuz, küresel aktörlerin ve onların yerli işbirlikçilerinin kirli planlarının bozulduğu bir kırılma noktasıdır."

"15 TEMMUZ; MİLLETTİR, VATANDIR, BAYRAKTIR, DEVLETTİR, EZANDIR"

"15 Temmuz, yüzyıl önce yedi düvele haddini bildiren Çanakkale ruhuyla özdeş bir ruh ve ihanetle diriliş vaktidir.

15 Temmuz; millettir, vatandır, bayraktır, devlettir, ezandır.

15 Temmuz, milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesidir.

İşgal ve iç savaş denemesine karşı durmak, darbeye darbe yapmaktır.

Velhasıl 15 Temmuz, salalarla kıyama durmak, şehadete kanatlanmak, Kevser ırmağında soluklanmaktır."

"15 TEMMUZ'DA  FETÖ'NÜN 40 YILLIK AJANDASINA EL KONULMUŞTUR"

Kıymetli Adanalı Hemşehrilerim, bilinmelidir ki 15 Temmuz’da, aziz milletimiz gösterdiği eşsiz kahramanlıkla, FETÖ’nün 40 yıllık ajandasına el koymuştur. Allah’ın izni, milletimizin cesaret ve ferasetiyle yedi düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin planlarını, bir gecede bozmuş ve tarihimize unutulmayacak zafer nakşetmiştir. 

Ülkemiz tarihinde ilk kez bu çapta bir darbe girişimi, bizzat milletimiz tarafından engellenmiştir. Bu açıdan değerlendirdiğimizde milletimizin demokrasiye, milli iradeye, hukukun üstünlüğüne, istiklal ve istikbaline bağlılığı, canı pahasına tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir.

Nihayetinde 15 Temmuz’da ellerini ovuşturarak, ülkemizin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenlere fırsat verilmemiş; küresel güçler ve yerli işbirlikçileri, bir kez daha hayal kırıklığına uğratılmıştır."

"TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ"

"15 Temmuz darbe girişimi, milletimize yönelik ilk saldırı değildir; son saldırı da olmayacaktır. Terör örgütlerini piyon olarak kullananların asırlık kuyruk acılarının farkındayız. FETÖ’nün, PKK’nın, DEAŞ’ın, YPG’nin ve diğerlerinin aynı amaca hizmet ettiklerini, bu terör örgütlerinin birer maşa, birer piyon olduklarını ve bu örgütlerin arkalarında kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. O nedenle perde arkasında sergilenen oyunu göstermek, gerçek yüzleri ortaya çıkarmak, maskeleri düşürmek için, terörle ve terör örgütlerinin tümüyle mücadelemizi, sonuna kadar sürdüreceğiz. Dünyanın her yerinde vatana ihanetin cezası neyse, FETÖ terör örgütü mensuplarının da aynı cezaya maruz kalmaları için, üzerimize düşeni yapacağız.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da FETÖ’yle mücadelemizi, son örgüt mensubu adaletin huzuruna çıkarılıp, hak ettiği cezayı alıncaya kadar sürdüreceğiz. Zira bunun ülkemiz için, milletimiz ve devletimiz için beka meselesi olduğunun farkındayız."

"ADANALI HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Bu vesileyle 15 Temmuz gecesini aydınlatan şehitlerimize, Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. O gece şehadeti göze alıp hainlere karşı mücadele veren, kahraman gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyorum. Bugün Merkez Parkımızı dolduran vatan sevdalısı binlerce Adanalı hemşehrime teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun."

TÜM CAMİLERDE VE MERKEZ PARK'TA SELA OKUNDU

Konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve kent protokolü, ellerinde Türk bayraklarıyla Adanalıları selamladı. Daha sonra Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi tarafından hazırlanan Osmanlı padişahları kıyafetlerinden oluşan defile sunuldu. 15 Temmuz darbe girişiminde mücadelenin sembolü haline gelen selalar, Adana'daki tüm camilerde aynı anda okundu. Etkinlik alanında ise sela, İl Müftülüğü görevlilerince okundu.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARIYLA SON BULDU

Adana'da coşkuyla gerçekleştirilen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri, demokrasiye bağlılık, milli birlik ve beraberlik mesajları eşliğinde, gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

 

 
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96