HABERLER

13. GELENEKSEL İFTAR ETKİNLİĞİMİZ

GELENEKSEL 13.İFTAR PROGRAMIMIZ NADİR İNŞAAT OSMAN ÇEVİK'in  katkıları ile UPTOWN'da gerçekleştirildi.

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği' nin (AKAMDER) geleneksel iftar etkinliklerinin 13.sü  Adana iş dünyası ile bürokratlarını bir araya getirdi. İftarın özel konukları ise Adana Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Koruyucu Ailelere yönelik düzenlenen bir etkinlik olarak koruyucu Aileler ve bakmakta olduğu kimsesiz çocuklarımız oldu. Oldukça samimi ortamda gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş AKAMDER' in son yıllarda gerçekleştirdiği sosyal ve etkin programlarla Adana'ya verdiği değeri gösterdiğini vurguladı.

Koruyucu ailelere ve evlat edindikleri çocuklara yönelik olarak AKAMDER tarafından düzenlenen İftar programı, Adana Valisi Sayın Mahmut DEMİRTAŞ ve eşi Hanımefendi Beyhan DEMİRTAŞ, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan KARALAR, Önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatmagül Demet SARI, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa AYDIN, Çukurova Kaymakamı Sayın Osman SARI, ATB Başkanı Sayın Şahin BİLGİÇ, Adana Vergi Dairesi Başkanı Sayın Ahmet TUNALI,  Adana Vakıflar Bölge Müdürü Sayın Ahmet DEVELİ, Adana Defterdarı Sayın Emin TEMİZ, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Zeynel Abidin KOÇ, ATO Meclis Başkanı Sayın İsmail ACI, ADASO Meclis Başkanı Sayın İsrafil UÇURUM, DEİK TÜRKİYE- TÜRKMENİSTAN İŞ KONSEY Başkanı Sayın Halil AVCI, AYAMDER Başkanı Sayın Nadir VURANKAYA, ATO Meclis Başkan vekili Sayın Murtaza KILÇIK Kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek yöneticileri ve üyeleri, koruyucu aileler ve çocuklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

BAŞKANIMIZIN KONUŞMASI:

Kıymetli koruyucu anne ve babalarımız, geleceğimizin rehberi olan çocuk ve sevgi evlerinde hizmet veren kardeşlerimiz ve yüreği boyundan büyük evlatlarımız hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bu manevi birlikteliğimize iştirak eden siz değerli kardeşlerim hepinizin ayağına sağlık, yüreğinize sağlık, evlatlarımıza kucak açan kollarınıza sağlık!

HEPİNİZ HOŞGELDİNİZ!

Bu tablo o kadar büyüleyici ki!

Çok ama çook umutlu !

Her ne kadar geleneksel iftar yemeğimizin 13. sünü düzenliyor olsak da bende hep aynı heyecan nüksetmekte. Görüyorum ki ;  her yıl bu gecemize dahil olan gönül birliğindeki kardeşlerimizin sayısı artmakta. Duyarlılığımızın fark edilmesi bizi ayrıca onurlandırdı.

Şüphesiz çocuklar geleceğimizdir!

Koruyucu anne ve babalarımız, sevgi evlerindeki  kardeşlerimiz siz öyle hizmet veriyorsunuz ki verdiğiniz sevgi ve şefkat önce Hakk’a, sonra Devletimize çocuklarımızın umutlarına verdiğiniz en kıymetli HİZMETTİR!

Bu inanılmaz fırsat, iç huzur çok şükür ki sizlere nail olmuştur. Adana’ya geldiği günden itibaren bu tür etkinliklerde bizleri hiç yalnız bırakmayan Adana Valimiz Sn. Mahmut DEMİRTAŞ’a ve Eşi Hanımefendi Beyhan DEMİRTAŞ'a  ayrıca bu seneki iftar programımızı üstlenen AKAMDER üyesi Nadir İnşaat Kurucusu Sn. Osman ÇEVİK’e şahsım, yönetim kurulum ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.

Hepiniz sağolun, var olun !

Allah’a emanet olun.

 

Adana Valisi Mahmut DEMİRTAŞ' da iftar etkinliğini düzenlediği için AKAMDER’e teşekkür ederek, “Sevgili çocuklar, sizler, her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız. Bizim en kıymetli hazinemiz, sizlersiniz. Sizlerin sağlıklı, huzurlu, sevgi dolu, mutlu bireyler olarak toplumda yer almanız için, devletimiz ve milletimiz tüm imkanlarıyla sizlerin yanındadır. Sizler de hem ailelerimizin hem de devletimizin verdiği emekleri karşılıksız bırakmayın ve bizleri yeni başarı hikayeleri ile gururlandırın. Sizlere güveniyor, inanıyor ve sonuna kadar desteklediğimizi bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

 Konuşmaların ardından iş adamları Osman ÇEVİK, Mehmet DEVECİ ve Mustafa ŞAHBAZ’a katkıları nedeniyle Adana Valisi Sayın Mahmut DEMİRTAŞ tarafından plaket verildi. Etkinlikte animatörler tarafından çocukların yüzleri boyandı, eğlenceli oyunlar oynandı. İftar programı, hacivat ve karagöz gösterisinin ardından son buldu.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96