HABERLER

AKAMDER VERGİ DAİRESİ A TAKIMINI AĞIRLADI

Adana Kamu Müteahhitleri (AKAMDER) Vergi Dairesi Başkanlığını tüm Amir birimlerini konuk ederek gündemi değerlendirdi.

AKAMDER VERGİ DAİRESİ A TAKIMINI AĞIRLADI
VERGİ DAİRESİ AKAMDER İŞBİRLİĞİ
AKAMDER VERGİ DAİRESİ YAKINLIĞI
VERGİ DAİRESİ NİN AKAMDER HASSASİYETİ

AKAMDER Vergi Barışı ve yeni Vergi yönetmeliklerindeki değişiklerin görüşüldüğü toplantıda gündeme dair konular görüşülerek önemli bilgilendirmeler edinildi.
Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Tahsilat grup Müdürü Ahmet Balıkçı, Ziyapaşa Vergi Dairesi Müdürü Funda Erdoğan, Yüreğir Vergi Dairesi Müdürü Hakan Albaklı, Grup Müdürü Halil Ayhan, Seyhan Vergi Dairesi Müdürü Muzaffer Yazgan, Denetim Grup Müdürü Recep Yavuz, 5 Ocak Vergi Dairesi Müdürü Şevket Şengül ve Adana İhtisas Vergi Dairesi Müdürü Zehni Erdoğan ı AKAMDER Dernek binasında konuk ederek Vergi Barışı ve İmar Affı konusunda görüş alışverişinde bulundular,
Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı yaptığı açıklamada “Düzenleme kapsamında vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti, RTÜK idari para cezaları, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi alacakları, SGK ve belediyelerin alacakları gibi birçok kamu alacağı yeniden yapılandırılarak vatandaşlara borçlarını uygun koşullarda ödeme imkanı getirildi. Düzenleme iş dünyası tarafından memnuniyetle karşılanırken iş adamları yapılandırmanın ekonomiyi canlandıracağını” ifade etti.
AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ise açıklamasında “düzenlemeyle sektörün rahat nefes alacaklarını” kaydetti. Karslıoğlu “Küresel ekonomik krizin etkilerinin sürmesinin sektörün mali yükümlülüklerini yerine getirmesini zorlaştırdığının” altını çizen Karslıoğlu, "Son dönemde yaşanan ve bizim dışımızda gelişen olumsuz atmosfer nedeniyle siparişleri iptal edilmiş, TL'nin değerindeki aşırı oynaklık nedeniyle zarar yazmış müteşebbislerimiz var. Bu nedenle bugün gündemde olan vergi affının birçok üyemiz için bir can simidi olacağı açıktır." değerlendirmesinde bulundu.
AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu “sektörü destekleyecek hiçbir düzenlemeye "hayır" demeyeceklerini belirtti. Buna karşın düzenlemede İnşaat sektörünü doğrudan ilgilendiren maddelerin daha fazla yer almasını beklediklerini” dile getirdi.
AKAMDER deki toplantı karşılıklı soru cevaplarla devam etti.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96