HABERLER

AKAMDER'DEN ANLAMLI İFTAR

GELENEKSEL 12.İFTAR PROGRAMIMIZ HALİL AVCI şirketler grubunun katkıları ile UPTOWN'da gerçekleştirildi.

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği'nin (AKAMDER) geleneksel iftar etkinliklerinin 12. Si Adana iş dünyası ile bürokratlarını da bir araya getirdi. İftarın özel konukları ise Adana Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Koruyucu Ailelere yönelik düzenlenen bir etkinlik olarak koruyucu Aileler ve bakmakta olduğu kimsesiz çocuklarımız oldu. Oldukça samimi ortamda gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan Vali Mahmut Demirtaş AKAMDER' in son yıllarda gerçekleştirdiği sosyal ve etkin programlarla Adana'ya verdiği değeri gösterdiğini vurguladı.

Koruyucu ailelere ve evlat edindikleri çocuklara yönelik olarak AKAMDER tarafından düzenlenen İftar programı, Adana Valisi Sayın Mahmut DEMİRTAŞ ve eşi Hanımefendi Beyhan DEMİRTAŞ, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri BEYTORUN, Çukurova Kaymakamı Osman SARI, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla MENEVŞE, ATB Başkanı Şahin BİLGİÇ, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet TUNALI, Adana Vergi Denetim Kurulu Grup Başkanı Musa ÜNAL, Adana Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet DEVELİ, Adana Defterdarı Emin TEMİZ, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin KOÇ, MHP İl Başkanı Bünyamin AVCI, Müsiad Başkanı Burhan KAVAK, Ayamder Başkanı Nadir VURANKAYA, Sevgi Dostluk Başkanı Alper TANSEL, Kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek yöneticileri ve üyeleri, koruyucu aileler ve çocuklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

AKAMDER Başkanı KARSLIOĞLU açılış konuşmasında;
derneğin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Ayını tebrik ederek, “Ramazan ayında düzenledikleri iftar yemeğini gelenekselleştirmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve Koruyucu Aileleri Örnek davranışlarından dolayı kutladı.

Adana Valisi Mahmut DEMİRTAŞ ise konuşmasında, “yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruklara çıktığı bir mübarek ayı, Ramazan-ı Şerif'i hep birlikte idrak ediyoruz. Günler, Ramazan'ın mağfiret ikliminde hızla ilerliyor. Sahurdan iftara, gece gündüz bu mübarek yolculukta heybelerimizi sevgi, muhabbet, kardeşlik ve yardımlaşma ile dolduruyoruz” dedi. Vali DEMİRTAŞ, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Koruyucu Anneler, Babalar ve Onların Evlatlarıyla Aynı Sofrada Bir Araya Gelmekten Son Derece Mutluyum” , “Ramazan'ın başından beri, iftar sofralarında toplumumuzun çeşitli kesimleri ile bir araya geliyorum, gelmeye de devam edeceğim. Şunu belirtmeliyim ki, bugünkü programımız, fevkalade anlamlı ve bir o kadar da özel bir iftar buluşmasıdır. Zira devletimizin şefkat eli üzerinde olan çocuklarımızla, koruyucu annelerimiz, babalarımız ve onların evlatları aynı sofrada bir araya gelmiş bulunmaktayız. Çocuklarımızın, Rabbimizin katındaki kıymeti hepimizin malumudur. Onların mutluluğu ile gök kapıları açılır, hüzünleri ise kapıları bir bir kapatır. Bugün bu iftar sofrasında başımızı hangi yöne çevirsek; hamdolsun, gülen yüzler, mutlu çocuklar görüyoruz. Bu sebeple açılan küçük ellerin, bu sofrada yapılan duaların, semanın kapılarını sonuna kadar açacağına, bereket sağanağına tutulacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Kıymetli Anneler ve Babalar; Sizler, koruyucu aile olmak gibi büyük, bir o kadar da anlamlı ve kutsal bir görevin taliplilerisiniz. Bir çocuğa aile olmak, onu kendinizden bilmek, onun mutluluğu ile mutlu, üzüntüsüyle kederlenmek gibi maddi hiçbir değerle ölçülemeyecek bir kutsi vazifeyi yerine getirmektesiniz. Yaptıklarınızın karşılığını hem bu dünyada hem de öte alemde alacağınızı hepimiz biliyoruz. Biliniz ki kanatlarınızın altında kocaman bir dünya yetiştiriyorsunuz. O koca dünyaya siz şekil veriyorsunuz. Anne-babalar olarak çocuklarımıza bırakacağımız en değerli mirasın, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olduğunu asla unutmayınız. Çocuklarımızı vatanını, milletini, devletini seven; ailesine, vatandaşlarına, ülkesine hizmet etmekten gurur duyan; milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştiriniz. Buradan sizlerin şahsında böylesi büyük bir sorumluluğa talip olan tüm koruyucu annelerimize, babalarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” Vali Demirtaş konuşmasının devamında “AKAMDER’ in, kendi hizmet alanında ilimize sağladığı katkıların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile yardımlaşma, dayanışma, birlik, beraberlik ve kardeşlik gibi milletimizin üzerinde hassasiyet gösterdiği hususlarda sergilediği gayreti büyük bir memnuniyetle müşahede ediyorum. O sebeple AKAMDER' in yürüttüğü bu çalışmaların devamını ve böylesine anlamlı programların, diğer sivil toplum kuruluşlarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum.”

Vali Mahmut DEMİRTAŞ’ın AKAMDER üyelerine plaket verdiği iftar programı, çocuklara yönelik Karagöz- Hacivat gösterilerinin yanı sıra Kur’an-ı Kerim’den sureler okunması ve dualar edilmesiyle son buldu.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96