HABERLER

KONUĞUMUZ DSİ

AKAMDER üyeleri arasındaki dayanışma ve işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlediği geleneksel kahvaltı toplantılarında bu hafta Devlet Su İşleri’ni masaya yatırdı. AKAMDER de düzenlenen DSİ de iş yapan üyelerinin sorunlarını dile getiren AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOĞLU Devlet Su İşlerinde yaşanan sorunları şu şekilde dile getirdi;
• İhalelerde yüzde yüz iş deneyim belgesinin yanlış olduğunu, bu yanlışlık müteahhit firmalarımızın büyümesinde engel teşkil edeceğini bunun düzeltilmesi gerektiğini ve bu oranın yüzde elli ye çekilmesinin uygun olacağını söyledi.
• Son günlerde yaşanan ekonomik krizden dolayı hakediş ödemelerinde gecikmeler yaşandığını, en kısa sürede çözüme kavuşturulması gerekliliğinden bahsetti.
• Teknik personel kanısında 5 yıl deneyim istenmesinin yeni mezun kardeşlerimize engel teşkil ettiğini, bunun yapılabiliyorsa 1 yıl, yapılamıyorsa en fazla 2 yıla düşürülmesine hem gençlerimizin önünü açacak hem de firmalarımızın önünü açacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın sürekli istihdam seferberliği yapılması gerektiği söylemlerine de pozitif katkıda bulunacaktır. 
• Yaklaşık maliyetlerin daha reel ve piyasa şartlarına uygun hazırlanması gerekmektedir. AKAMDER Başkanı KARSLIOĞLU, daha önceki 19.04.2016 tarihinde yine DSİ 6.Bölge Müdürü Sayın Mevlüt AYDIN’a iletmiş olduğumuz sorunlarımızdan N katsayısının sürekli 1;00 olmasını ihaleler de puanlama getirilmesini ve sürelerin makbul ölçüde uzatılması gerektiğini söylediğimizde Sayın Bölge Müdürü tek tek düzene koyduğu için teşekkür ediyoruz.
Yukarıda belirttiğimiz sorunları da en kısa sürede çözeceğinden hem fikiriz.
DSİ 6.Bölge Müdürü Sayın Mevlüt AYDIN; “ AKAMDER’ in sorunları bizim sorunlarımızdır. DSİ olarak biz müteahhitlerimizi kendi personelimiz gibi görürüz. 19.04.2016 tarihinde iletilen sorunları nasıl tek tek çözdük ise başkanın belirttiği dört maddelik sorunları da en kısa sürede tek tek çözeceğiz. Bu vesile ile bizde müteahhitlerimizden her zaman kaliteli ve düzgün iş çıkarmalarını bekleriz.
Göreve başladığımdan bu yana makam odamın kapısını hiç kapatmadım, her daim açık tuttum, benim ile görüşmek isteyeni her zaman bekletmeden aldım. Bunu en iyi bilenler sizlersiniz. İhalelerimizin şeffaflığından eminiz. Adana’mıza en çok ekonomik katkıda bulunan kurumumuz her türlü olumlu görüş, düşünce ve projelere açıktır. Bu vesile ile müteahhitleri ve devlet kurumları arasındaki köprü vazifesini gören başta AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOĞLU ve yönetimine böyle fırsatları sağladıkları için teşekkür ederiz “ dedi.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96