HABERLER

AKAMDER’DEN BİR İLK: İLK BARETİM İLK YELEĞİM PROJESİ

AKAMDER’DEN BİR İLK: İLK BARETİM İLK YELEĞİM PROJESİ
Çukurova Üniversitesi ile AKAMDER’ in birlikte organize ettikleri, “İlk Baretim-İlk Yeleğim” projesi kapsamında Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi 1. sınıf öğrencileri ilk baret ve yeleğini giydi.
Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe ADANA VALİSİ Mahmut DEMİRTAŞ, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Mustafa KİBAR, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Hasan TERZİOĞLU, AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOĞLU, ADASO Başkanı Zeki KIVANÇ, ALTEK Yapı Market sahibi Ömer TEKDEMİR, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Çukurova Üniversitesi dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOĞLU açılış konuşmasında “AKAMDER’’ olarak sosyal sorumluluk düsturumuza binaen sektörümüzün geleceği olan kardeşlerimizi teşvik, güven ve gelecek açısından yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Bu ilk Baret ve Yelek etkinliğimiz geleneksel olarak sürdüreceğiz. Bunun için protokol imzalayacağız. Mimar ve Mühendis kardeşlerimize başarılar diliyor ve AKAMDER olarak her konuda yanında olacağımızın altını çiziyoruz. Projemize destek olan ALTEK e Ömer TEKDEMİR ise teşekkür ediyoruz.” Dedi.
ALTEK Yapı Market sahibi Ömer TEKDEMİR ise “Bu anlamlı etkinliğe katkı sağlamamıza ve Vali Mahmut DEMİRTAŞ, etkinlikte yaptığı konuşmada Çukurova Üniversitesi ile AKAMDER’ in birlikte organize ettikleri, “İlk Baretim-İlk Yeleğim” etkinliğinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, İnşaat sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olduğunu hatırlatan Vali DEMİRTAŞ, “Özellikle 2001 krizi ile birlikte yurtdışına açılan Türk müteahhitlik firmaları, dünyada önemli bir konuma yükselerek Çin’den sonra ikinci sırayı almıştır. Yapı sektörü, yaklaşık 200 sektörü doğrudan veya dolaylı olarak etkilemektedir. Bu sebeple ülkemizin ve şehrimizin ekonomik büyümesinde, istihdama katkı noktasında büyük bir rol oynamaktadır” dedi.
Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa KİBAR ise “AKAMDER’in hassasiyetinden dolayı memnuniyetini dile getirerek bölüm başkanları Prof. Dr. İsmail Hakki ÇAĞATAY ve Prof. Dr. Duygu SABAN’a katkıları için teşekkür” etti.
Konuşmaların arkasından; Vali DEMİRTAŞ, ve konuklar hem baret yelek giydiler hemde Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Fakülteleri 1. sınıf öğrencilerine baret ve yeleğini giydirdi.

Etkinlik Çukurova Üniversitesi ile AKAMDER ’in bu yıl ilk kez düzenledikleri “İlk Baretim-İlk Yeleğim” Projesi’ni geleneksel hale getirmek için AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Prof. Dr. İsmail Hakkı ÇAĞATAY ve Prof.Dr. Duygu SABAN tarafından imzalanan protokol ile son buldu.
sile olan AKAMDER’e teşekkür ederek desteklerinin süreceğini “ ifade etti.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96