HABERLER

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SAYIN PROF.DR. MUHSİN KAR ZİYARETİMİZ

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SAYIN PROF.DR. MUHSİN KAR ZİYARETİMİZ

AKAMDER Başkanı Mustafa KARSLIOĞLU ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Rektör hocamız Sayın Prof. Dr. Muhsin KAR'ı makamında ziyaret ederek Üniversite hakkında Yapımı devam eden inşaatları ve projeler hakkında da bilgiler aldık. 
Esas itibari ile Niğde Üniversitesinin isim değişikliği onur verici bir olgudur diyen Rektör Sayın Muhsin KAR Kahramanımız ÖMER HALİSDEMİR'i şöyle anlattı: 
1974 yılında Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir, çocukluğunu Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir. Okul sonralarında Çukurkuyu'da çobanlık yapan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Hatice Halisdemir ile olan evliliğinden Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuğu vardır.

15 Temmuz darbe kalkışmasının önlenmesindeki önemli isimlerden biri olan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir, 1999 yılında piyade astsubay olarak Türk Silahı Kuvvetlerine katılmış ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yapmıştır.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk Milletinin bekasına yönelik yapılan hain kalkışmayı önlemek için canını çekinmeden feda eden Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan darbeci general Semih Terzi'yi, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'dan aldığı "Vur" emri üzerine alnından vurarak öldürmüştür.

Tuğgeneral Semih Terzi’nin yanında bulunan cuntacı askerler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir, büyük bir kahramanlık örneği göstererek 15 Temmuz darbe kalkışmasının seyrini değiştirmiş ve demokrasinin temsili haline gelmiştir.

15 Temmuz'da gerçekleşen darbe kalkışmasına ilk kurşunu sıkarak canı pahasına kahramanca bir duruş sergileyen ve çok kritik bir noktada çok kritik bir müdahaleye imza atan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adının yaşatılması için üniversitemizin adı “NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmiştir, dedi.
Ziyaretimizde bizlere eşlik eden Yrd. Doç.Dr. Ali Eren Alper hocamıza sonsuz teşekkürler.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96