HABERLER

AKAMDER KİMSESİZLERİN KİMSESİ

Akamder 11. Geleneksel iftarında Adana nın mihmandarlarıyla birlikte kimsesizleri bir araya getirerek farkındalığını yine konuşturdu. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, ATB Başkanı Şahin Bilgiç, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, ATO Başkanı Atila Menevşe, Adana Müftüsü Hasan Çınar, Halil Avcı, Kemal Bekaroğlu, Savaş Çokduygulu, Sanatçı Ferman Toprak, Adana nın önde gelen Bürokrat, STK Temsilcileri ve İşadamlarının katılımıyla devasa bir manevi şölene dönüştü.
Akamder in en önemli misafirleri ise Seyhan Huzurevi Yaşlılarımız, Adana Huzurevi yaşlılarımız, Sevgi evleri Çocuklarımız, Seyhan Çocuk evleri çocukları, Çocuk koordinasyon merkezi çocukları, Çocuk Destek merkezi çocukları, Oğuz Kaan Çocuk Destek merkezi çocukları, M. Şükrü Tülay Çocuk Destek Merkezi çocukları ve Harp Malulü Gaziler Şehit Dul yetimleri Şehitlerinin çocukları idi.
Akamder Başkanı Mustafa Karslıoğlu “Akamder olarak 11. İftar buluşmamızda katılımları onurlandıran Hazirun ve Misafirlere teşekkür ederek, bu tür sosyal ve manevi etkinliklerinin artarak devam edeceğini Özellikle bu akşamki misafirlerimize her zaman maddi ve manevi desteklerinin süreceğini” ifade ederek, “kentin tüm sorunlarının çözümüne katkıda bulunduklarını ve gerek sosyo-ekonomik, gerekse kültürel konularda AKAMDER’in Adana’ya hizmet etmeye devam edeceklerini dile getirerek, tüm katılımcıların Ramazan’ını tebrik ediyorum” diye duygularını ifade eden Karslıoğlu; konuşmasını “ Akamder üyelerine yönetim kurulu arkadaşlarıma ve özellikle üyemiz Kemal Bekaroğlu nun bu iftara desteği için ayrıca teşekkür ediyorum” diye son verdi.
Vali Mahmut Demirtaş ise, yemekte yaptığı konuşmada “AKAMDER'in düzenlediği, 11. Geleneksel İftar Programında sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duyuyor; sizleri saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum” dedi. Ramazan Ay’ının başından beri, iftar sofralarında toplumun çeşitli kesimleri ile bir araya geldiklerini belirten Vali Demirtaş, “Şunu belirtmeliyim ki, bugünkü programımız, fevkalade anlamlı ve bir o kadar da özel bir iftar programı. AKAMDER'in şehit yakınlarımız, gazilerimiz, yaşlılarımız, çocuklarımız ve Suriyeliler için düzenlediği iftarın, diğer sivil toplum kuruluşlara örnek olmasını temenni ediyorum. Bu vesile ile bir kez daha altını çizmek istiyorum. Valilik olarak kapılarımız ve gönüllerimiz, 7 gün 24 saat sizlere açıktır” diye konuştu. AKAMDER tarafından organize edilen iftar yemeği, Vali Mahmut Demirtaş katılan yaşlılar, şehit aileleri, çocuklar ve gazilerle tek tek ilgilenip sohbet etmesiyle devam etti.
İftar yemeği, Vali Mahmut Demirtaş’ın ve protokol üyelerinin çocuklara pamuklu şeker dağıtması ve etkinliğe katkıda bulunanlara plaket verilmesi ile son buldu.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96