HABERLER

AKAMDER’DEN TAPUYA 3 ÖNERİ


Akamder Adana Tapu Kadastro Müdürlüğüne atanan Mustafa Şen’e hayırlı olsun ve tebrik ziyaretinde bulundu. Temel gaye olarak Adana için olumlu çalışmaları ilke edinen Adana Kamu Müteahhitleri Şen’e Tapu ile alakalı sorunlar ve vatandaşlarımızın isteklerine tercüman oldular.

1-BELEDİYELERİN TAPUDA HARÇ VE DİĞER TAHSİLATLARINI YAPABİLECEKLERİ BİRİM KURULMASI
“Belediyelerin emlak tapu kaydı harç ve diğer türlü tahsilat ve belgelerde önemli sıkıntılar yaşandığını bunu Seyhan Belediyesi bir birim kurarak Tapu Müdürlüğünde bunu sağladığını ama diğer Belediyelere de aynı imkân sağlanarak hem Tapu işlemlerinin uzamaması hem de vatandaşa büyük kolaylık sağlayacağını” ifade etti.

2-TAPU DA PARA ALIŞ VERİŞLERİNİN GÜVENLİ ŞEKİLDE SAĞLANMASI İÇİN
PARA SAYMA MAKİNASI VE ÖZEL ODA
“Diğer bir husus olarak Müteahhit ya da emlak alım satım işlemlerinde orta yerde para sayma para verme konularının etik olmadığını üstelik sakıncalı olduğunu, bunu çözümü noktasında zaman kazanmak ve başka endişelere mahal vermemek adına gerekirse bir para sayma makinası ve bir oda sağlanmasıyla kesin çözüm sağlanacağını” açıklayan Başkan Karslıoğlu son olarak,

3-TAPU DANIŞMA BİRİMİNİN DAHA HOŞGÖRÜLÜ VE HİZMETE ENDEKSLİ HALE GETİRİLMESİ
“Elbette büyük bir kentin yoğunluğun da Tapu Hizmetlerinin küçümsenmeyeceğini ancak Danışma ve hizmet veren görevlilerin vatandaşlara daha özverili olmasının” gereğine dikkat çekti.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96