HABERLER

AKAMDER-MİLLİ EĞİTİM-TAGO İŞBİRLİĞİ

Adana Kamu Müteahhitleri hafta sonundaki istişare etkinliğinde Adana Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, YİKOP Müdürü Hüseyin Ersoy ve TAGO bölge Müdürü Yıldırım Üzümcüoğlu'nu ağırladı. Toplantıda Milli Eğitime yapılan okul ve binalardaki sorunlar masaya yatırıldı.

Adana Kamu Müteahhitleri Başkanı Mustafa Karslıoğlu” Akamder olarak temel hedeflerinin Adana olduğunu ve buna bağlı olarakta çözüm noktasında üretimin aksayan yönlerinin yetkililere ulaştırılması sonucunda verim başarısı sağlandığının altını çizdi. Bu meanda Adana Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ı konuk ettiklerini “ açıkladı. “Bu toplantıda çözüm ortağı üyemiz olan Krom metal işletme sahibi Engin Hazar sponsor olmuştur. KromMetal kurum olarak Adana da önemli bir işlev yapmakta olup özellikle inşaatların yalıtım konusunda bayiliğini yaptıkları İzo solo markasıyla da haklı bir başarıya imza atmışlardır.” Dedi. Başkan Karslıoğlu açıklamasında ”Milli Eğitime iş yapan Kamu Müteahhidi üyelerimizin haklı problemlerinin çözümü noktasında en yetkili ağızdan konu halledilecektir. Aynı zamanda konuk olarak Milli Eğitim işlerinin denetimini yapan Tago Müşavirlik Bölge Müdürü Yıldırım Üzümcüoğlu nuda davet ettiklerini konuların uzamadan tüm tarafların bir arada olarak katılım sağladıklarını ” açıkladı… 

Özellikle Kamu Müteahhidi olarak Milli Eğitime okul inşaatı yapan üyelerin problemlerinin çözümü konusunda Müdür Akpınar a bilgiler verildi. Milli Eğitim yapımlarının denetim ve işleyiş görevini yapan Tago Müşavirlik Adana Bölge Müdürü Yıldırım Üzümcüoğlu da açıklamasında “toplantının gerekli olduğunu bunun için Akamder e teşekkür ederek Müteahhitlerin hakediş ve iş teslimi konusundaki sıkıntılarının olduğunu kabul ettiklerini ancak kendilerininde yetki anlamında bu görevi sürdürdüklerini ancak bu toplantıdan sonra özellikle Milli Eğitim Müdürümüzün idari makam olarak karşılıklı esneklik yada kolaylıkların sağlanacağını bu konuda şikayet noktası olarak kenidlerininde müteahhitler gibi rahatlayacaklarının altını “çizdi.

Bunların akabinde Adana Milli eğitim Müdürü Turan Akpınar “sorunların çözümü hakkında olumlu kararlar verileceğini belirterek kısa zamanda çözümünün sağlanacağını belirtti. Özellikle hakediş ödemelerindeki gecikmelerin işlerin aksamaması yönünden halledileceğini akabinde iş teslimi konusunda karşılıklı mutabakatın gerekliliğine dikkat çekerek, burada samimi olan insanlarımızın haklı tüm şikayet yada aksamaların bir daha ele alınarak çözümleneceğini belirterek, toplantının yapılması noktasında Akamder Başkanı Mustafa Karslıoğlu nagayet verimli, isabetli ve faydalı geçen bu toplantı için” teşekkür etti.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96