HABERLER

BAŞKANLAR AKAMDER'DE BULUŞTUAkamder Adana da özlenen Birlik ve Beraberlik tablosunu oluşturarak; ATB, AOSB, ADASO ve ATB Başkanlarıyla bir araya geldi!..


                AKAMDER FARKINDALIĞI YİNE KENDİNİ GÖSTERDİ!..


Adana Kamu Müteahhitleri sivil toplum örgütü olarak kendini aşmaya devam ediyor. Bunu tüm toplumsal, kültürel ve sosyal olaylarda katkısını göstererek farkındalık yaratan AKAMDER bu defada Adana nın ve Türkiye nin önde gelen Oda başkanlarını bir araya getirerek Adana yı daha ileri nasıl gidebilir konusunda istişare yaptılar. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki KIVANÇ, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila MENEVŞE, Adana Ticaret Borsası Şahin BİLGİÇ, Adana Organize Sanayi Bölgesi Bekir SÜTCÜ ve Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan KULAK;  Akamder toplantı salonunda Akamder üyeleriyle biraraya geldiler. Adana ve sektörün sorunlarının ele alındığı toplantıda önemli görüşler paylaşıldı ve birlik, beraberlik mesajları verildi.


            ‘MAKUL ve MANTIKLI ADANA YARARINA HERŞEYDE; BİR ve BERABER OLMALIYIZ’

Akamder üyelerine hitaben yaptıkları konuşmalarda Oda Başkanları şu konulara değinerek görüşlerini ifade ettiler:
Adana Ticaret Borsası Şahin BİLGİÇ” Adana için birlikte hareket etmemiz ve Adana nın sorunlarıyla beraber mücadele etmemiz, çözüm noktasında güçlerimiz birleştirmemiz çok önemli bir kazanımdır. Bu konuda her zaman Adana Ticaret Borsası olarak her türlü fedakârlığa hazırız.” Dedi.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki KIVANÇ” Adana nın müşterek değerlerin üstelik Ülke genelinde çok önemli adımlar atılıyor. Bu konuda bizlerde Adana payına düşeni almak ve daha ileriye yol almak için 15 Temmuz sonrası birlik ve beraberliğimizi atılım olarakta devam ettirmek durumundayız. Bu konuda Müteahhitlik sektörüde daha fazla önem arz ediyor.” Dedi.


Adana Ticaret Odası Başkanı Atila MENEVŞE” Müteahhitlik sektörünün artık daha kurumsal bir haline gelmesi gerekliliğine değinerek ilk adım olarak Ticaret odasında Meslek grubu olarak temsili şarttır. Adana nın Ülkenin mihenk taşı olan İnşaat sektörünün daha ileri yol alması elzemdir..” dedi.

Adana Organize Sanayi Bölgesi Bekir SÜTCÜ” Son yıllarda saygın ve etkin bir konuma sahip olan Akamder Adana için bir STK nın daha ötesindeki başarılarını takip ediyoruz. Türkiye nin her konumdan 6 büyük Organize Sanayi Bölgesinden bir olan AOSB olarak her türlü desteği Akamder e vermeye hazırız.” Dedi.
Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan KULAK” Adana nın böyle güzel ve olumlu sonuçları doğuracak birlikteliklere ihtiyacı vardır. Bu konuda ise en önemli adım olarak Adana da Düşünce Platformu oluşturulmak zorundadır. Bunu yapmak zorundayız” dedi.


        ‘ADANA MİLLİ BİRLİK ve BERABERLİK RUHUNU AYAKTA TUTMAK ZORUNDADIR’

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ise konuşmasında toplantıya iştirak eden Adana nın en önemli değerlerine teşekkür ederek şunları ifade etti.” Adana ve Türkiye nin atlattığı önemli bir darbe teşebbüsü sonrası birlik ve beraberlik mitinglerinde bir araya geldiğimiz Başkanlarımızın Adana ya sağladıkları değerler inkâr edilemez yoğunluktadır. Bu nedenle AKAMDER i önemsemeleri ve katılımları çok önem arz etmektedir. Öyle ki bundan sonraki çalışmalarımızda bizlere katkı sağlama anlamında destek olacaklarını açıklamaları bizim için onurdur. Adana ve Ülkemiz için bundan sonrada çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” Dedi.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96