HABERLER

AKAMDER İMKON ÇALIŞTAYIMIZ HAKKINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN HÜSEYİN SÖZLÜ BEY'E BRİFİNG

Adana sağlıklı büyüyücek!


Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı (AKAMDER) Mustafa Karslıoğlu ve AKAMDER Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Başkan Sözlü ziyarette Kabasakal-Şambayadı Projesi’yle ilgili bilgi aktardı, kentsel dönüşüme katkı koyacak müteahitlik projelerini destekleyeceklerinİ açıkladı. Mustafa Karslıoğlu da, Ankara’da dernek olarak katıldıkları İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Çalıştayı’nda, Adana Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendiren yasa değişiklikleriyle ilgili Başkan Sözlü’ye birifing verdi.

NİTELİKLİ HİZMETE ÖNEM VERİYORUZ

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve AKAMDER Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüme katkı sunacak projeler ortaya koyan müteahhitlerle birlikte hareket edebileceğini ve onların işini kolaylaştıracağını kayderen Adana Büyükşehir Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın bugünüyle birlikte gelecek yüzyılını da planladıklarını belirtti. Başkan Sözlü, “Kamu müteahhitlerinin, kamuya iş yaparken, iç denetimlerini etkili yapmaları ve kendi aralarında diyalog içinde olmaları sektörde kaliteyi artıracak, nitelikli hizmet açısından önemli katkı koyacaktır” dedi.

ADANA’YA ÖDÜL GETİREBİLECEK BİR PROJE

Kuzey Adana’da yapılacak olan Kabasakal-Şambayadı Projesi’nde vatandaşın yararı için siyaseten risk aldığını belirten Başkan Sözlü, bu proje ile yaklaşık yirmi yıllık bir sorunu çözeceklerini ifade etti. Kentin bazı noktalarında nicelik değil nitelik artışı yaşanması gerektiğini vurgulayan Başkan Sözlü, Çukurova İlçesi, Şambayadı, Esentepe, Kabasakal, Kireçocağı mahallelerini kapsayan şehir planlamasının Adana’ya ödül getirebilecek bir şehir planlaması olduğunu söyledi.


KENTİN GELECEĞİNİ PLANLIYORUZ

O bölgede yeni imar alanları açmadığını belirten Başkan Sözlü, binaları beş altı katla sınırladığını ifade etti. Şehir planlaması adına Kabasakal-Şambayadı Projesi’nin Adana’ya şehir plancılığı adına sınıf atlatacağını söyleyen Başkan Sözlü, “Kentin gelişimi ve değişimi noktasında ne müteahhitleri mağdur ederiz ne de mülkiyet sahiplerini. Adana’da vatandaşın faydasına olabilecek bir gelecek planlıyoruz. Şehrin sağlıklı büyümesi adına gerekeni yapıyoruz. Mmüteahhitlerimizin de aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞTAYDA AÇIKLANAN YASALARLA İLGİLİ BRİFİNG

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Karslıoğlu da, Ankara’da gerçekleştirilen İnşaat Mühendisleri Konfederasyonu Çalıştayı’na katıldıklarını belirtti. Karslıoğlu, söz konusu çalıştayda Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin açıkladığı, Büyükşehir’i ilgilendiren yasalarla ilgili, Başkan Hüseyin Sözlü’ye brifing verdi. Karslıoğlu, aynı zamanda, kısa süre önce yapılan AKAMDER Genel Kurulu’nda seçilen yeni AKAMDER Yönetim Kurulu’nun üyelerini Başkan Sözlü’yle tanıştırdı.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96