HABERLER

TERÖRE; ORTAK SERT TAVIR

Başkan Hüseyin Sözlü, terörü lanetledi

Adana Valiliği’nin açık otoparkında meydana gelen, can kayıplarına ve yaralanmalara neden olan terör saldırısıyla ilgili açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye’yi bölmeye , milleti yıldırmaya yönelik eylemler yapan örgütlerinin, amaçlarına ulaşmasının mümkün olmadığını söyledi.
Terörü lanetleyen Başkan Hüseyin Sözlü, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa diledi
Başkan Hüseyin Sözlü, “Güvenlik güçlerimize, devlet görevlilerine ve milletimize yönelik terör saldırılarının arttığı bir dönemdeyiz. Adana Valiliği’nin açık otoparkında meydana gelen hain terör saldırısı hepimizi derinden üzdü. Terör örgütleri, bu tür eylemlerle devletimize zarar vermek, milletimizi yılgınlığa sevk etmek istiyor. Bu amaçlarına ulaşmalarının mümkün olmadığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağını herkes bilmeli. Terörle, insanlık dışı eylemlerle Türkiye Cumhuriyeti’ni zayıflatacağını zannedenler, büyük yanılgı içinde olduklarının farkına varmalı. Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür ve milletimizin terör vasıtasıyla zayıflatılması söz konusu olamaz. Tarih, bu tür saldırılarla bir yere varılamadığına yönelik sayısız örneklerle doludur. Türk Milleti ve devleti güçlüdür, ayaktadır” dedi.

Türkmen, “Terör can almaya devam ediyor”

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen Adana Valiliği otoparkında bombalı araçla yapılan terör eyleminin hemen ardından olay yerinde incelemelerde bulunarak, Adana Valisi ve yetkilileri ile görüştü. Elif Doğan Türkmen, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra Adana hastanelerinde tedavi gören yaralıları ziyaret etti.
Adana Devlet Hastanesi ve Çukurova Devlet Hastanesi’nde yaptığı ziyaretlerde yaralılara acil şifalar dileyen Türkmen, şunları söyledi:
“Ne yazık ki, ülkemizde lanet terör can almaya devam ediyor. CHP olarak terörle mücadele konusunda bugüne kadar ne söylediysek bugünde aynı noktadayız. Ülkeyi yönetenlere parti kimliklerinin bir kenara bırakılarak terörün bitirilmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapılsın, biz her türlü desteği vereceğiz dedik. Ve yine diyoruz… ülkenin artık bu beladan kurtarılması lazım.
Teröre kurban verdiğimiz 2 vatandaşımıza Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum”

Başkan Karalar’dan teröre sert tepki

Adana’da Valilik otoparkında meydana gelen patlama ile ilgi olarak Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan kınama geldi.
Başkan Karalar; “Sabah saatlerinde Adanalılar işlerine giderken valilik önünde meydana gelen patlama ile sarsıldı. Yaşanan patlama ile terör, çirkin, kanlı ve hain yüzünü bir kez daha göstermiştir. Gerçekleşen hain terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bu menfur saldırıyı düzenleyen insanlık düşmanlarının en kısa zamanda yakalanarak Türk adaleti önünde hesap vereceklerine inancımız tamdır. Saldırıdan yaralı olarak kurtulan ve hastanelerde tedavi altına alınan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Şu da unutulmamalıdır ki; terör kanılı yüzü ile asla birlik ve berberliğimizi bozamayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Çelikcan, ''Birliğimizi Bozamayacaklar''

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Valiliği otoparkında yaşanan patlamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada ''Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Şimdi birlik olma, kenetlenme zamanı. Hiç bir terör olayı birlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Teröre ve destekçilerine lanet olsun.'' dedi.
Terörün asla hedefine ulaşamayacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Türkiye bölgede oynanan oyunları bozduğu için bütün terör örgütleri ve işbirlikçileri tarafından hedef alınmaktadır. Terör örgütleri ve işbirlikçileri şunu iyi bilsin ki ülkemiz teröre teslim olmayacaktır. Terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. 15 Temmuz hain darbe girişimine tek yürek olan vatandaşlarımız, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek terör belasını defedecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.'' diyerek terörün asla hedefine ulaşamayacağını belirtti.
Sabah saatlerinde Adana Valiliğimizin otoparkında gerçekleştirilen alçak terör saldırını bir kez daha lanetlediğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ''Bu hain saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.'' şeklinde konuştu.

Öztürk, “Kardeşliğimizi kimse bozamayacaktır”

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Adana Valiliği otoparkında yaşanan patlamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada Birliğimizi hiçbir zaman bozamayacaklar, Şimdi birlik zamanı, Teröre ve destekçilerine lanet olsun.'' Teröristler hiçbir zaman birlik,beraberlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi bozamayacaktır dedi.
Tüm terör saldırılarına lanet olsun, Tüm terör örgütlerine,teröristlere taşeronluk yapanlara lanet olsun biz buradayız hep birlikte Tütkiye’yiz diyerek teröre tepki gösteren Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk açıklamasında 15 Temmuz ruhunun samimiyeti,duyarlılığı ve duruşuyla tavrımızı her zaman ve her şartlarda ortaya koymaya hazırız ve kararlıyız..Terörün asla hedefine ulaşamayacağını ifade eden Başkan Öztürk Ülkemiz bölgemizde oynanan oyunları bozduğu için terör örgütleri ve işbirlikçiler, tarafından hedef alınmaktadır.Biz büyük ülkeyiz terör saldırılarından hep birlikte zaferle çıkacağız ve Türkiye’nin müreffeh ve aydınlık geleceğini omuz omuza inşa edeceğiz diye ifade etti.
Adana Valiliğimizin otoparkında gerçekleştirilen alçak terör saldırını bir kez daha lanetlediğini belirten Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ''Bu hain saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.'' dedi.

Barut; “Teröre asla teslim olmayacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Valiliğini hedef alan terör saldırısını lanetledi. Terörün çirkin ve insanlık dışı yüzünü bir kez daha gösterdiğini kaydeden Barut, “hainlik ve alçaklık olarak” nitelediği saldırının toplumsal birliği,bütünlüğü ve barışı hedef aldığını belirterek, “Terörden, akan kandan beslenen, terörü destekleyenleri bir kez daha lanetliyoruz. Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacak” dedi.
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, bu sabah mesai saatinin başladığı saat 08.00 sıralarında bomba yüklü aracın Adana Valiliği önündeki açık otoparkta, makam girişine yakın bir noktada patlatılmasına sert tepki gösterdi.
Patlamadan kısa bir süre sonra CHP Adana milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, Aydın Uslupehlivan ve ilçe başkanları birlikte Adana Valiliği’ne giderek vali yardımcılarından bilgi alan Barut, terörün çirkin ve insanlık dışı yüzünü bir kez daha gösterdiğini vurguladı.
Barut, “Patlamada yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Adanalılara başsağlığı diliyor, yaralanan yurttaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tek dileğimiz can kaybının artmamasıdır”dedi.
Terörün bir insanlık suçu olduğunu vurgulayan Barut, terörün hiçbir haklı gerekçesi olamayacağını ifade etti. Barut, “Terörden, akan kandan beslenen, terörü destekleyenleri bir kez daha lanetliyoruz. Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacak” diye konuştu.
Saldırıyı “alçaklık ve hainlik” olarak değerlendiren Barut, toplumsal birliği, bütünlüğü ve barışı hedef alan terör saldırılarının amacına hiçbir zaman ulaşamayacağını söyledi. Türk halkının hiçbir zaman terör örgütlerine boyun eğmediğini, bundan sonra da eğmeyeceğini vurgulayan Barut, “Teröre asla teslim olmayacağız. Gün teröre karşı kenetlenme günüdür” diye konuştu.

Baş, “Devletimiz ve milletimiz teröre asla boyun eğmeyecektir” 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Devletimiz ve milletimiz teröre asla boyun eğmemiştir, eğmeyecektir.” dedi.
Adana Valiliği’nin açık otoparkında meydana gelen terör saldırısına ilişkin açıklamada bulunan Baş, artan terör olaylarıyla Aziz milletimizi yıldırmaya çalışanların hayal kırıklığına uğrayacaklarını söyledi.
Ölen vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı vatandaşlara acil şifalar dileyen Baş, yaptığı açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, bölünmez bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi, huzurumuzu hedef alan iç ve dış mihraklar asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Devletimiz ve milletimiz teröre asla boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Aziz milletimizi yıldırmayı, güvenlik güçlerimizde ve devlet yönetiminde zafiyeti amaçlayanlar, hayal kırıklığı yaşayacak; devletimizle bütünleşmiş bu millet ihanet şebekelerinin umutlarını her zaman olduğu gibi boşa çıkaracaktır.” diye konuştu.
MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Bu hain saldırılarda hedef her hangi bir kitle değil, tüm vatandaşlarımızın huzurudur, birliğidir. Bütün vatandaşlarımızı daha çok kaynaşmaya, daha çok dayanışmaya, daha çok birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyorum” çağrısı yaptı.

Küçük, “Terörden medet umanları lanetliyorum” 

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, olay yerine giderek incelemelerde bulundu, Vali Mahmut Demirtaş, Emniyet Müdürü Osman Ak ve yetkililerden bilgi aldı. 
Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Adana’da en son 25 Ekim 1996 tarihinde bir kadın teröristin Emniyet Müdürlüğü’ne Çevik Kuvvet Şubesi önünde bombalı intihar saldırısının düzenlediğini anımsattı. 
Av. Küçük, o saldırıda 3’ü polis 5 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 polis ile 12 kişinin de yaralandığına dikkat çekti. O olaydan tam20 yıl sonrailimizde böyle bir saldırının gerçekleşmesinin derin üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Av. Küçük, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Maalesef terör saldırıları masum ve sivil yurttaşlarımızı hedef almayı sürdürüyor. Ülkemizin bir çok kentinde; Hatay’da, Şanlıurfa/Suruç’ta, Ankara’da, İstanbul’da ve Gaziantep’te meydana gelen bombalı terör saldırılarının ilimizde de yaşanması bizleri derinden sarsmış ve üzmüştür. Şeffaf ve denetlenebilir yönetimlerde ve evrensel kuralların egemen olduğu hukuk devletinde yayın yasağı ile halkın haber alma ve bilgi edinme hakkının engellenmesini de doğru bulmuyoruz. Ülkemiz bu şekilde olayları ve yaşananları asla hak etmiyor. Siyasi iktidarı, sorumluluk makamındaki yetkilileri bu tür saldırıları engellemeye yönelik daha sert ve ciddi tedbirler almaya; saldırganları da yakalayarak adalete teslim edilmelerini istiyoruz. Ülkemizin bu terör belasından bir an önce kurtulmasını diliyorum. Terörü ve terörden medet umanları bir kez daha lanetliyor, kınıyorum.”

ÇGC’den teröre tepki!

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Adana Valiliği’ne yapılan bombalı saldırı ile Şırnak ve Suriye’de askerlerimize yönelik saldırıları kınadı.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu yayınladığı mesajda, bugün meydana gelen hain saldırıları şiddet ve nefretle kınayarak, yaşamlarını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.
Adana Valiliği otoparkında meydana gelen patlamada, Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu’nda ve Şırnak’taki saldırılarda yüreklerin bir kez daha dağlandığı, ocaklara ateş düştüğü, gencecik vatan evlatlarının şehit olduğu, bir çok insanın da yaralandığına dikkat çekilen mesajda, terörün nereden gelirse gelsin her türlüsüne şiddetle karşı olunduğu belirtildi.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“Bu sabah Türk Milletini derinden yaralayan acı haberler peşpeşe geldi. Adana Valiliği otoparkında gerçekleştirilen bombalı patlamada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın acısı henüz tazeliğini korurken, Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu’na yönelik hava saldırısında şehit ve yaralılarımızın olması, akabinde de Şırnak’tan gelen acı haber, bir kez daha yüreklerimizi yaraladı.
Hain terör odaklarının son saldırılarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde meydana gelmesi, acılarımızı bir kat daha artırdı. Adana Valiliği otoparkındaki bombalı araç saldırısında hayatını kaybeden ve yaralananlar arasında öğretmenlerin de olması, hedef gözetmeksizin insan hayatını hiçe sayması, terörün çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak terörün her türlüsünü şiddet ve nefretle kınıyoruz. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan bu günlerde, ülkemizi bölmeye yönelik hain saldırıların hiçbir şekilde amacına ulaşamayacağını bir kez daha tekrarlamak istiyoruz.
ÇGC olarak; menfur terör saldırılarında şehit olan askerlerimize ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk halkına başsağlığı diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz.”

TÜMSİAD Terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadı 

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Valiliği açık otoparkında bu sabah yaşanan kanlı terör saldırısını kınadı. TÜMSİAD Adana Şube başkanı Yakup Kutluca, olayla ilgili yayınladığı yazılı açıklamada sabah 08.05’te meydana gelen şiddetli patlamada hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Başkan Kutluca, ‘’ Bu bayrak altında yaşayıp, bu vatanın ekmeğini yiyerek ihanet eden hain şer odaklarını şiddet ve nefretle kınıyorum’’ dedi. Kutluca,’’ Hainleri yakalamak için operasyona başlatan güvenlik güçlerimiz kısa sürede gereğini yaparak acımızı dindirecektir’’ diye konuştu.

ATO, Adana Valiliği’ne yönelik saldırıyı lanetledi

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu, Adana Valiliği’ne düzenlenen, iki vatandaşımızın ölümüne 30’a yakının da yaralanmasına yol açan terör saldırısını şiddetle lanetlediğini bildirdi.
Adana Ticaret Odası’ndan, Adana Valiliği’ne yönelik bombalı saldırı konusunda yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 
“Terör, alçak ve karanlık yüzünü bu kez Adana Valiliği’ne yönelik saldırı ile göstermiş bulunmaktadır. Öncelikle ülkemizde kaos ortamı yaratmaya ve vatandaşlarımızı tedirgin etmeye yönelik bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Adana’da ortaya çıkan bu saldırının yarattığı tablo, tam anlamıyla insanlıkla ilgisi bulunmayan bir terör vahşetidir. Masum vatandaşlarımızı hedef alan bu hain saldırı, ülke huzurunu bozmaya çabalayan şer güçlerinin yeni bir oyunudur. Güvenlik güçlerimizin bu acımasız teröristleri en kısa sürede yakalamasını ve hak ettikleri en ağır biçimde cezalandırılmak üzere adli makamlarımıza teslim etmelerini bekliyoruz. 

Saygılı: “Terör eylemleri, birlikte yaşama irademizi zedeleyemeyecek”

Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, Adana Valiliğine yönelik terör saldırısını lanetledi. 
Saygılı, yaptığı açıklamada, Adana Valiliği otoparkında bu sabah bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi. Ülkenin birliğine ve toplumsal barışa kast eden her türlü terörü kınadığını belirten Saygılı, “Terör eylemleri, bu ülkede yaşayan insanların kardeşliğini, birlikte yaşama iradesini zedeleyemeyecektir” dedi.
Terör eylemlerinin asla amacına ulaşamayacağını vurgulayan Saygılı, şöyle devam etti:
“Bizler ‘bir kişi öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir’ diyen, barışı ve birlikte yaşamayı önceleyen bir medeniyetin takipçileri olarak buna asla izin vermeyeceğiz. PKK, DAEŞ, FETÖ adı her ne olursa olsun, terörle mücadelemiz daha da güçlenerek devam edecektir.”

ADANA SANAYİ ODASI, "terörü lanetliyoruz"

Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Valiliği Otoparkı’nda bombalı aracın patlatılması sonucu meydana gelen ve 2 vatandaşımızın şehit olduğu, 33 vatandaşımızın da yaralandığı hain ve alçak saldırıyı kınadı ve lanetledi.
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç yayınladığı mesajda, ülkemizin birlik, beraberliğini ve huzurunu hedef alan saldırının terör örgütlerinin çirkin ve acımasız yüzünü bir kez daha ortaya koyduğunu ifade etti. Kıvanç, “Masum vatandaşları hedef alan, hain, gözü dönmüş, insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, bunları destekleyenleri nefretle kınıyor, lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.
Kıvanç, birlik ve beraberliğimizi hedef alan terör saldırılarının asla başarılı olamayacağını, hesabının en ağır şekilde sorulacağını belirtti. Kıvanç mesajında, “Milletimiz binlerce yıllık kardeşliğiyle teröre karşı en güzel cevabı birbirine daha sıkı sarılarak ve kenetlenerek vereceğine, hain tuzaklara düşmeyeceğine ve bu topraklar üzerinde oynanmak istenen oyunları bozacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

Süleyman Sönmez, “Terörün, ırkı, rengi, dili,dini yok!”

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana Valiliği’ni hedef alan terör saldırısını kınadı, vatandaşlara birlik, beraberlik çağrısı yaptı. 
Yayınladığı kınama mesajında terör saldırılarının toplumsal barışı hedef aldığını dile getiren Sönmez, terörün toplumda onarılması güç yaralar açtığını kaydetti. Sönmez, “Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenlerin, demokrasiye, barışa, toplumsal refaha, insan hak ve özgürlüklerine darbe vurmaya çalışanların önünde el ele, kol kola bir duvar olmalıyız. Terör nereden gelirse gelsin şiddetle kınıyorum” dedi. 
Fırat Kalkanı operasyonunda da üç askerimizin şehit olduğuna işaret eden Sönmez, “Başta iktidar ve muhalefet partileri olmak üzere herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi ve yüreklerimizi yakan bu sorunların çözümü için bir araya gelmesi gerekiyor” diye konuştu.
Adana'yı ve Türkiye'yi yasa boğan hain saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Sönmez, “Terörün dininin, dilinin, renginin, ırkının olmadığını bir kez daha gördük. Ülkemizde barışı, kardeşliği ve demokrasiyi savunan her siyasi lider daha fazla can kaybı yaşanmaması, toplumun huzuru, barışı, refahı ve mutluluğu, ülkemizin birliği ve dirliği için kişisel ya da siyasi kaygıları bir kenara bırakıp aynı masa etrafında birleşmelidir. Hiçbir şey insan canından daha önemli olamaz” dedi. 
Sönmez, Adana Valiliği’ndeki terör saldırısında ve Fırat Kalkanı operasyonunda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı, yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi.

TSYD’den teröre tepki

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi, Adana Valiliği’ne yapılan bombalı saldırı ile Şırnak ve Suriye’de askerlerimize yönelik hain saldırıları kınayarak tüm ulusumuza başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.
Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Yönetim Kurulu, yayınladığı yazılı mesajla bu tür eylemlerin mutlaka sona erdirileceğini belirtirken, hiçbir terör eyleminin insanlığa ve Müslümanlığa yakışmayacağını kaydetti. TSYD Yönetim kurulu, mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Bu sabah Adana Valiliği otoparkında yaşanan hain saldırının yanı sıra Şırnak ve Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu’nda yaşanan saldırılar tüm yüreklere bir kez daha ateş düşürdü. Terörün bahanesi olmaz. Terör, nereden gelirse gelsin hepsini şiddetle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Adana’da yaşanan bombalı saldırıda yaralananlar arasında öğretmenlerin de olması ne büyük acıdır. Hele hele, 24 Kasım Öğretmenler günü’nde yaşanan bu olayı bir kez daha kınıyoruz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bu günlerde ülkemizi bölmeye çalışanlar, unutmasın ki, bunda başarılı olamayacak.”

AGİAD hain saldırıyı kınadı; "Lanetliyoruz"

ADANA Genç İşadamları Derneği (AGİAD), Adana Valiliği'ne yönelik hain terör saldırısını sert bir dille kınadı. Türkiye'nin barış, huzur ve refahını hedef alan saldırıya tepki gösteren AGİAD Başkanı Gülümsün Adalı, ölenlere rahmet, yaralılara başsağlığı diledi.
Adana'da gerçekleştirilen hain terör saldırısının herkesi büyük bir üzüntüye boğduğunu aktaran Gülümsün Adalı, "Kentimizdeki bu insanlık dışı hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye'nin bugünü ve geleceğini hedef alan saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine, yakınlarına, sevdiklerine ve tüm ülkeye başsağlığı diliyoruz. Saldırıda yaralananlara da acil şifalar diliyoruz" dedi.

AKAMDER’de ‘Terörü Lanetledi

Adana Kamu Müteahhitleri Başkanı Mustafa Karslıoğlu ‘Teröre Lanet ‘ okuyarak; Adana Valiliği otoparkında yaşanan patlamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada ''Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Şimdi birlik olma, kenetlenme zamanı. Hiç bir terör olayı birlik ve bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Teröre ve destekçilerine lanet olsun.'' dedi. Ölen şehit vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı vatandaşlara acil şifalar dileyen Karslıoğlu “Bu hain saldırılarda hedef her hangi bir kitle değil, tüm vatandaşlarımızın huzurudur, birliğidir. Bütün vatandaşlarımızı daha çok kaynaşmaya, daha çok dayanışmaya, daha çok birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyorum” dedi.

Çukurova GİAD ‘Birliğimizi, bütünlüğümüzü bölemeyecekler’ 

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana’da yapılan bombalıyı saldırıyı şiddetle kınadı. Saldırının ülkenin huzur ve güvenliğine yönelik olduğunu kaydeden Başkan Sakarya, “Hiç kimse, hiçbir saldırı, hiçbir şer odağı ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü asla bölemeyecek” dedi. 
Adana Valiliği’ne 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yapılan bombalı terör saldırısı nedeniyle yazılı açıklama yapan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, terör saldırısında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifa diledi. Saldırıyı yapanların asla amaçlarına ulaşamayacaklarını vurgulayan Sakarya, “Birlik ve beraberliğimize, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kast eden alçakları lanetliyoruz. Terör odaklarının, şer odaklarının bu alçak girişimi asla amacına ulaşamayacak. Hain şer odakları, çirkin yüzlerini bu kez Adana’da gösterdi. Laik demokratik, çağdaş, yıllardır Türk, Kürt, Arap demeden, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun bir arada yaşayan ve yaşayacak olan bu yüce milleti kimse bölemeyecek. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde alçakça oyunlar oynayanlar, akıttıkları kanda boğulacaklar. Adana’daki hain saldırıyı yapanları şiddetle lanetliyor, kınıyoruz. Saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.”

Gülnar; “Hainsiniz, şerefsizsiniz, döktüğünüz kanda boğulacaksınız” 

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, dün sabah mesai saatinin başlamasına az bir zaman kala Adana Valiliği otoparkında hain terör örgütünce bombalı araç saldırısını sert bir dille kınadı. 
Terörün dili, dini, ırkı olmadığını söyleyen Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, “Ülkemizin birlik ve beraberliğini kast eden terör saldırısı, hain, alçak ve eli kanlı yüzünü bir kez daha göstermiştir. Hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensupları, sizler hainsiniz, şerefsizsiniz ve döktüğünüz kanda boğulacaksınız. Asla unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti, büyük bir devlettir, eli kanlı hainlere askerimiz, polisimiz hak ettiği cevabı verecektir. Gerçekleşen hain saldırıda Türk-İş’e bağlı Tarım-İş Sendikası üyesi Seyhan İlçe Tarım Müdürlüğü’nde görevli iken, geçici olarak Valiliğe bahçıvan olarak görevlendirilen değerli kardeşimiz Gökhan Aygül ile bir vatandaşımıza şehit olmuştur. Şehitlerimize Yüce Allahtan rahmet, saldırıda yaralanan ve çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan vatandaşlarımızı da acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

TMMOB; “Terörle hiçbir şey elde edilemez”

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK), Adana Valiliği’ne yönelik terör saldırısını kınadı. TMMOB İKK Sekreteri Ali Kuzu yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütlerinin hain amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacağının altını çizerek terör saldırısını lanetledi. 
Kuzu, “Mesai saatinin başladığı sıralarda gerçekleştirilen ve ne yazık ki can kayıplarının da yaşandığı terör saldırısını kınıyoruz. Terörle hiçbir şey elde edilemez. Terör acıdan ve gözyaşından başka bir şey değildir. İnsan canı ve kanı üzerinden bir şey elde etmeye çalışan terör örgütlerini lanetliyoruz. Patlamada yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza ve Fırat Kalkanı operasyonunda yitirdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifa diliyoruz” dedi.

Sözütek, başsağlığı ve geçmiş olsun diledi

Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Adana Valiliği önünde bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi. 
Birlik Başkanı Nihat Sözütek, olaydan hemen sonra Adana Valiliği önüne giderek, burada bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş'a bizzat üzüntülerini ifade ederek, başsağlığı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Bu arada, Mersin'de bir toplantıda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile çok sayıda birlik ve esnaf odası başkanları da Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek'i arayarak olaydan duydukları üzüntülerini ifade ettiler. 
Birlik Başkanı Sözütek, ülkemize yıkmaya,bölmeye çalışan hainlerin, devletimizin gücü, asker ve polisimizin aldığı tedbirler, milletimizin dik duruşu sayesinde asla ve asla amaçlarına ulaşamayacağını da belirterek şöyle dedi:
"Hainler, dün olduğu gibi bugün de korkakça, haince saldırılarını sürdürüyorlar. Bu uğurda şehitler veriyoruz, yaralılarımız oluyor. Ama bunların hiçbiri asla bizleri yıldıramayacak. Adanamızda bugün yaşanan terör alayı da bizleri asla yıldırmayacak, korkutmayacak. Biz vatanımız için canımızı veririz. Bu millet, bu ülkeyi böldürtmeyeceğini 15 Temmuz'da bir kez daha kanıtlamıştır. Bugün de aynı kararlılık içerisinde, devletimizin,güvenlik güçlerimizin ve milletimizin yanındayız, destekçisiyiz. Bu vesileyle, bu hain ve alçak saldırıyı bir kez daha kınıyor, şahsım ve tüm esnaf ve sanatkarlarım adına, saldırıda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum"

 İyiyürek, hain saldırıyı kınadı

Adana Valiliği oto parkı içerisine bölücü terör örgütünce konulan bombalı aracın patlatılmasında 2 kişinin ölmesi ve 33 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıya bir tepki de Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek’ten geldi. Sabah saatlerinde meydana gelen saldırıda terörün, alçak ve karanlık yüzünü bu kez Adana Valiliği’ne yönelik saldırı gerçekleştirerek gösterdiğini belirten İyiyürek, yönetim kurulu ve üyeleri adına yaptığı açıklamada terörü bir kez daha lanetlediklerini ifade ederek, şunları dedi:”Öncelikle ülkemizde kaos ortamı yaratmaya ve vatandaşlarımızı tedirgin etmeye yönelik bu hain saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Adana’da ortaya çıkan bu saldırının yarattığı tablo, tam anlamıyla insanlıkla ilgisi bulunmayan bir terör vahşetidir. Masum vatandaşlarımızı hedef alan bu hain saldırı, ülke huzurunu bozmaya çabalayan şer güçlerinin yeni bir oyunudur. Güvenlik güçlerimizin bu acımasız teröristleri en kısa sürede yakalamasını ve hak ettikleri en ağır biçimde cezalandırılmak üzere adli makamlarımıza teslim etmelerini bekliyoruz.”

TDVS’den hain saldırıya tepki gösterdi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen (TDVS) Adana Şube Başkanı Ayhan Arabacı, Adana’da meydana gelen patlamayla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Başkan Arabacı, Adana’da yaşanan ve 2 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 21’e yakın vatandaşımızın ise yaralandığı saldırıyı Şiddetle kınıyorum Türk milleti birlik ve beraberlik içinde bu olaylara karşı koymalıdır 
Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına ve Türk milletine sabırlar diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96