HABERLER

AKAMDER'DEN FETÖ UYARISI

EYLÜL 2014 DE BİZ DEMİŞTİK

FETÖ'ye karşı yürütülen mücadele kapsamında Eylül 2014'de hain örgütü destekleyen firmalardan demir, çimento, boya gibi  malzemelerini almamaya karar veren  Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, doğrudan temin alımların mercek altına alınmasını istedi. Karslıoğlu, büyük ihalelere giremeyen FETÖ'cülerin denetimin az olduğu doğrudan teminlere yönelmesini gerekçe gösterdi.

DOĞRUDAN TEMİNE DİKKAT

Uyguladığı ambargo ile FETÖ'cülerin hedefi haline gelen AKAMDER Başkanı Karslıoğlu, başta belediyeler olmak üzere tüm kamu kuruluşlarının yaptığı doğrudan temin alımları için araştırma komisyonunun kurulmasını istedi. Bu soruna 2014 yılında çektiklerini anımsatan Karslıoğlu, "Mücadele ve temizlik operasyonun menbağı olan belediyelere hali hazırda el atılmamıştır. Bu konuda duyarlı olunması gerekiyor" dedi.

FETÖ BAĞLANTISI

Doğrudan teminlerin ciddi bir şekilde araştırılmadığını belirten Karslıoğlu, "X belediyesi ne kadar doğrudan temin yapmış, kimleri çağırmış, ne kadar kırım yapılmış, ihaleleri kimler almış ortaya çıksın. Firmaların FETÖ ile bağlantıları bundan sonra çıkacak. Doğrudan temin sirkülasyonu da önemli. Bir belediye, bir kamu kurumu sürekli doğrudan temine başvuruyorsa art niyetli ararız" diye konuştu. Ülkemizde doğrudan temin ile yolsuzluk yapmanın çok kolay olduğunu vurgulayan Karslıoğlu şöyle dedi: "Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'ndan (YİKOB) sorumlu Vali yardımcısı Ahmet Beyoğlu FETÖ'den tutuklandı. Kamu kurumlarındaki doğrudan teminlerden sorumluydu. Kamu kurumlarında onun gibi tutuklanan birçok FETÖ'cü var. Bundan dolayı araştırılmasını istiyoruz. Tüm illerde komisyon kurulmalı. Desteğe hazırız."

DOĞRUDAN TEMİN NEDİR?

Doğrudan temin 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 4'üncü maddesin şöyle tanımlanıyor; Bu Kanunda belirtilen hallerde ihtiyaçların, idare tarafından davet edilen isteklilerle teknik şartların ve fiyatın görüşülerek doğrudan temin edilebildiği usul.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96