HABERLER

SAYIN VALİMİZ, BAKAN YARDIMCIMIZ, MİLLETVEKİLLERİMİZ MİSAFİRİMİZDİ

AKAMDER Adana Kamu Müteahhitleri hafta sonu toplantıların da bu hafta; Vali Mustafa Büyük, Adana Milletvekilleri PROF. Dr. Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı ve Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve ZEMKA firmasını konuk etti. Başkan Mustafa Karslıoğlu” AKAMDER olarak Kamu inşaat müteahhitleri sektörünün sorunlarını daha yakından takip etmek, ilgili mercilerde sorunlara çare ve çözüm üretmek adına son zamanlardaki Enerji-Sa ve özellikle okul yapım inşaatlarındaki sürelerdeki yetersiz zamana dikkat çektiği” konuşmasında, “Bakanımız Demet Sarı ve Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ ın ilgilerine” dikkat çekerek “daha da önemlisi Valimiz Sayın Mustafa Büyük’ ün ilgi ve çözüm noktasındaki gayretlerine” müteşekkir olduğunu ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ da konuşmasında “AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu’ nun gayretlerine dikkat çekti kendisini kutladı, Kamu işleri konusunda AKAMDER i önemsediklerini, Kamuya ait işlerde önemli bir konumda olduklarını, sorunlarla alakalı olarak AKAMDER in teklif önerilerini hep dikkate alacaklarını ve sık sık bir araya geleceklerini Bakanlık olarak yanlarında olduklarını” ifade etti.

AK Parti Adana Milletvekilleri PROF. Dr. Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı’ da konuşmaların da “Kamu Müteahhitlerinin Adana ve Ülkemiz için adeta bir mihenk taşı olduklarını vurgulayarak Kamu müteahhitlerinin sorunlarında kapılarının her zaman açık olduğunu ve çözüm noktasında yanlarında olacaklarını” açıkladılar.

Adana Valisi Mustafa Büyük’ te önce makamda akabinde ise müteahhitlerle bir araya gelerek sorunları dinledi. Vali Mustafa Büyük “okul inşaatlarındaki süre konusunu makul bilim, teknik ve fen kuralları içerisinde çözdüklerini, okul inşaatlarındaki ruhsat problemini de; yeni ihalelerde sürenin ruhsat tarihinden sonra başlatılarak çözüleceğini”, “diğer Enerji-Sa konusunda ise, komisyon kurulup değerlendireceklerini vurguladı.”

Toplantının sonunda ise Adana zemin kaya araştırmaları, mühendislik hizmetleri, zemin etüdleri ve Jeoteknik etüdler konusunda faaliyet gösteren ZEMKA firması, “Parsel bazında yapılaşmaya yönelik zemin etütleri, Yapı malzemeleri (beton, çelik, karot, parke, bordür vb.) testleri, Zemin mekaniği, yapı malzemeleri, asfalt ile ilgili laboratuvar ve arazi deneyleri, Arazi deneyleri (plaka yükleme, kum konisi, presiometre vb.), İmar planına esas jeolojik - jeoteknik etütler, Mevcut binalarda deprem tahkik analizleri, Güçlendirme projeleri hazırlama, Zemin iyileştirme projelendirme ve uygulamaları, Kalite kontrole yönelik mühendislik müşavirlik ve danışmanlık hizmetleri” sunduklarını “bu konuda Adana ve Türkiye de önemli bir açığı kapattıklarını” açıldılar. “Firmamız, 01.01.2006 yılında bölgemizde duyulan ihtiyaca yönelik olarak, hizmet ağını genişletmiştir, 4708 sayılı yapı denetim kanuna uygun olarak kamu ve özel yapıların yapı malzemelerinin incelenmesi ve zemin mekaniğine yönelik olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın (eski adıyla Bayındırlık ve İskan Bakanlığı) 124 nolulaboratuar izin belgesini alarak, ilgili standart ve yönetmeliklere uygun olarak ZEMKA Zemin Mekaniği ve Yapı Malzemeleri Kalite Kontrol Laboratuarı kurulmuştur. Firmamız kalite hizmet ağını bölgemize yaymak amacı ile, 2008 yılında Mersin ilimizde ikinci laboratuarını Mersin Zemka Akdeniz adıyla faaliyete geçirmiş olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 181 sayılı laboratuar izin belgesi ile hizmet ağımıza katılmıştır. Bu katılımlar ile birlikte bölgedeki rekabet gücümüz artmıştır. Firmamız konusunda uzman teknik kadrosu ile sektöründe öncü olarak yerini almıştır. Tüm personelimiz konusu ile ilgili kalite kontrol prosedür dökümanlarını güncel olarak takip etmek ve faaliyetlerimizde bu prosedürleri uygulamakla yükümlüdür. Müşterilerimize verilen tüm laboratuar deney hizmetlerinde TSEN ISO/IEC 17025-2005 standartlarına uyulması zorunlu bir prensibimizdir. Firmamız sürekli gelişme ve yenilenme felsefesi ile sektördeki ihtiyacı karşılamak, rekabet ve pazar payını arttırmak amacıyla tüm gücüyle çalışmaktadır. Müşterilerimize en kaliteli hizmetin verilebilmesi için personelin eğitimine çok büyük önem verilmektedir.” Açıklamasını yaptılar.
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96