HABERLER

AKAMDER'DE ORADAYDI

Akamder geçtiğimiz günlerde Ankara Sıhhiye meydanında 300’e yakın STK kuruluşu ile birlikte “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” mitingine katılarak son zamanlardaki Teröre karşı duruşu göstererek önemli bir katılım sağladı.

AKAMDER’ de oradaydı

AKAMDER’ de KAYITSIZ KALMADI!

AKAMDER ‘TERÖRE HAYIR KARDEŞLİĞE EVET’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara’da düzenlenen ‘’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ yürüyüşüne katılan AKAMDER ‘in Ankara Sıhhiye Meydanı’nda başlayan Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Yürüyüşü Ulus’taki Birinci Meclis’in önünde sona erdi. Buluşmadaki tek ortak payda Türk bayrağı oldu.

Türkiye teröre karşı tek ses oldu. TOBB’un da aralarında ADANA KAMU MÜTEAHHİTLERİ DERNEĞİ (AKAMDER) yönetim kurulu üyelerinin de olduğu 261 sivil toplum kuruluşunun destek verdiği “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması” çok geniş bir katılımla gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu yürüyüşün sonunda seslendirdiği ortak açıklamada teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı verirken, “Bu vatan, bu ülke, bu bayrak hepimizin. Hep birlikte Türkiye’yiz” diye konuştu.

Ankara Sıhhiye Meydanı’nda başlayan Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Yürüyüşü Ulus’taki Birinci Meclis’in önünde sona erdi. Buluşmadaki tek ortak payda Türk bayrağı oldu. Etkinliğin sonunda Birinci Meclis’in balkonundan ortak açıklamayı seslendiren TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

“Öncelikle bugün bu anlamlı organizasyonu gerçekleştiren meslek kuruluşlarımıza, sendikalarımıza, sivil toplum örgütlerimize ve bizi yalnız bırakmayan Türkiye’nin dört bir tarafından Ankara’ya gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

ADANA KAMU MÜTEAHHİTLERİ DERNEĞİ (AKAMDER) başkanı Mustafa Karslıoğlu’da “Bugün buraya gelen insanlar ülkemizin, milletimizin, devletimizin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıktılar. Hep birlikte teröre karşı milli bir duruş sergilediler, milletimizin kardeşliğini gösterdiler. Bugün burada olan bizler, farklı dünya görüşlerine, farklı düşüncelere sahibiz. Ama ortak noktamız TÜRKİYE’dir, dedi.

 
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96