HABERLER

STK'LAR ADANA İÇİN KENETLENDİ

Adana’da faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri bir araya gelerek ‘Kent için neler yapabiliriz’ konusunu tartışıp güç birliği yaptı.

Adana'da faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri bir araya gelerek 'Kent için neler yapabiliriz' konusunu tartışıp güç birliği yaptı.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi Başkanı Suat Yahşi'nin ev sahipliğinde Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkan Sefa Noyaner, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkan Yardımcısı Nadir Vurankaya Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkan Yardımcısı Hakan Özdeğer bir araya geldi.

Samimi ortama da geçen toplantıda Başkanlar Adananın geleceği ve sorunlarını değerlendirirken çözümü noktasında ortak nokta aradılar.

"ORTAK PAYDA ADANA"

Toplantıda söz alan STK temsilcileri, Adana'nın yaşadığı sorunlarını dile getirerek bu sıkıntıların belediye başkanları ve milletvekillerine iletilmesi karalaştırıldı.

"Ortak payda Adana" diyen Başkanlar; "Artık kentimiz için ciddi anlamda bir yerden başlamamız gerekiyor. Beraber olur, güçlü ve dik durursak daha etkili olacağımıza inanıyoruz. Başarmanın zamanı geldi. Artık Adana'mız için bir yol almak istiyorsak sıkıca Kenetlenmeliyiz. Gelecek nesillere bunları çok daha iyi ve nitelikli bir şekilde aktarmalıyız" dediler.

Toplantıda ayrıca "Adana milletvekilleri ile belediye başkanlarının STK'lar ile ilişkilerini artırarak temas halinde olmaları, bilgi alışverişinde bulunmaları Adana'mızın yararına olacaktır" görüşünde birleşildi.

Katılımcılar toplantıların bundan sonraki süreçte her ay mutat olarak yapılması kararını aldılar. - ADANA
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96