HABERLER

AKAMDER KİMSESİZ ÇOCUKLARI UNUTMADI

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), her yıl geleneksel hale getirdiği iftar programında, bu yıl Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri Yetiştirme Yurdu’nda kalan kimsesiz çocukları ağırladı.

AKAMDER Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine, Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcılarından İsa Umut ve Metin Erduran’nın yanı sıra; AKAMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Başkan Yardımcıları Hasan Akan, Süleyman Mirzaoğlu, Genel Sekreter Sayım Azmaz ve Sayman Hasan Ulaş Devrim katıldı.

Çok sayıda kimsesiz çocuğun yer aldığı iftar programında, AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, duygulandıran bir konuşma yaptı.

“Sizler gibi bende yurtlarda büyüdüm ama sizler bizlerden daha şanslısınız” diyen Karslıoğlu, “Bizim zamanımızda ki devletin gücü yaşam olanaklarını tam manasıyla karşılayamamaktaydı oysa şimdi devletimiz güçlü sizlere her türlü imkanı sağlanmaktadır. Sizlere güvenimiz tamdır. Adana için var olan her türlü sosyo- ekonomik ve kültürel konularda AKAMDER olarak her zaman destek olacaklarını belirten Karslıoğlu; geleceğimizi emanet edeceğimiz sizleri devletin her kademesinde görev alacak şekilde derslere daha azimle çalışmanız gerekmektedir” diye konuştu.

Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş ise, bu tür iftar programlarının kendisini duygulandırdığını söyledi. Ertaş, “Gördüğünüz gibi AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu da devlet yurtlarında büyümüş, o günleri ve sizleri unutmamış. Sizlerinde büyüdüğünüz de devlete ve milletimize yararlı birer birey olacağınıza inanıyorum. Adana Kamu Müteahhitlerine, her yıl geleneksel hale getirdiği kimsesiz çocuklarımızın kimsesi olduğu için şahsım ve devletim adına sonsuz teşekkür ederim” dedi.

AKAMDER Üyesi İş kadını Fatma Yıldırım’ın katkılarıyla düzenlenen iftarda, Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, Fatma Yıldırım’a plaket verdi.


Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96