HABERLER

PROF.DR.NECDET ÜNÜVAR AKAMDER'DE

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri) siyasetçileri ağırlayarak, Adana ve Adana üzerine yapılacakları konuşmak için siyasetçilere dilek ve temennilerini sunmak üzere yapılan etkinliğin ilk konukları olarak Ak parti lileri misafir etti. AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu yaptığı açıklamada” Adana ve gelecek üzerine planlarını projelerini öğrenmek ve kentin sorunlarını iletmek özellikle de Müteahhitlerle alakalı konularda görüş alış verişinde bulunmak üzere başta Ak parti olmak üzere milletvekillerimizi ağırlayacağız” dedi. Konuklara AKAMDER ve üyeleriyle alakalı bilgiler veren Karslıoğlu “ yeni dönemde tüm gayretlerinin daha iyi bir Adana için”  olduğunu vurguladı. Ayrıca Karslıoğlu; Adanamızın abisi konumunda bulunan sayın hocamız zamanı geldiğinde bakanlık müjdesi ile gelecek ilimize, bu konuda lobi çalışmalarına önderlik edecekler arasında da Akamder başta  olacaktır, dedi.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili adayı Prof. Dr. Necdet Ünüvar konuk oldukları AKAMDER in son yıllarda Adana için önemli işlevlere imza attıklarını belirterek” Adana'nın her açıdan çok fazla önemi olan, ancak çok fazla anlatamadıkları bir şehir olduğunu belirten Ünüvar, "Adana, daha fazla güzelliklerle gündeme gelmesi gerekirken; basit, küçük, kıyıda köşede kalmış hadiselerle gazetelerin ana sayfalarına veya televizyonların ana haber bültenlerine konu edilen bir şehir konumuna getirilmeye çalışılıyor" diye konuştu."Adana'nın bereketli toprakları" denildiği zaman hep tarımın akla geldiğini kaydeden Ünüvar, şunları söyledi: "Bu bereketli topraklar Karacaoğlan'ı yetiştirmiş, Yılmaz Güney'i yetiştirmiş, Abidin Dino'yu yetiştirmiş, Yaşar Kemal'i yetiştirmiş, Orhan Kemal'i yetiştirmiş, Fatih Terim'i, Hasan Şaş'ı yetiştirmiş, Ferdi Tayfur'u, Murat Göğebakan'ı Barış Manço'yu yetiştirmiş. Bu isimlerle kendimizi özdeşleştirebiliriz veya özdeşleştiremeyiz, ama kabul etmeliyiz ki bu isimler bu toprakların önemli değerleri. Bu kadar önemli ve değerli topraklarda bizim de çok önemli şeyleri hayata geçirmemiz lazım. Bu doğrultuda hareket etmeliyiz." Dedi.

AKAMDER toplantısına katılan üyelerin soru cevap ve temennileriyle karşılıklı sohbet eden Ünüvar memnuniyetini dile getirerek başarı dilekleriyle toplantı son buldu.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96