HABERLER

AKAMDERİN İLK FEDERASYON TOPLANTISI

AKAMDER artık konumunu yükselterek Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu ve akabinde (İMKON) İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu üyelikleriyle Ülke bazında çalışmalarına devam edecek. Türkiye gündeminde Müteahhitlik Okulu, Kentsel Dönüşüm yetki belgesi ve ISO 9001 kalite belgesiyle başarılarını perçinleştiren AKAMDER delege ve başkan nezdinde üyelerinin sektörün sorunlarına çözüm üretecek.

Adana Müteahhitler Birliği binasında yapılan toplantıda Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Aydın “ Müteahhitlerin sorunları İMKON ve TOBB un genel sorunudur. Bu konuda çok önemli adımlar atılmaktadır.” Dedi. “Sorunlarımızı anlatmak yerine çözümleri takip ediyoruz. KİK teki uygulamalarda geçmişte tam 140 defa değişiklik yapılmış. Bu bile kendi başına keyfiyettir. Artık yeni dönemde böyle olunmayacak birlik beraberlik içerisinde çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu toplantıdaki konuşmasında” Şu an Türkiye de Kentsel dönüşüm olarak riskli 20 milyon yapıdan yaklaşık 7 milyonu yıkılacak bu kapsamda yıkıcı firma olarak müteahhitlik kurumuna büyük işler düşmektedir. Bu anlamda hala Müteahhitlerin temsil yetki ve tanım noktasında bir hareketin olmaması düşündürücüdür. Dolayısıyla Müteahhitlik kavramının tanımlanması şarttır.” dedi.

Adana Müteahhitler Birliği Genel Başkanı Sedat Teoman Gürsesli,”  inşaat sektöründeki sorunları çözüme kavuşturmak ve mesleğin tanımı yapılarak disiplin altına almanın kaçınılmaz hale geldiğini belirtti. Bu konuda gerekli çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini”  belirtti.

Toplantının kapanış kısmında üye ve delegasyonun dilek temennilerinde ise AKAMDER in aralarına katılımından duydukları memnuniyet dile getirildi. Adana Müteahhitler Birliği Genel Başkanı Sedat Teoman Gürsesli ve Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Aydın ise ortak açıklamalarında “ AKAMDER le birlikte ve yan yana olarak hizmet vermekten onur duyacaklarını “ ifade ettiler.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96