HABERLER

6306 SAYILI RİSKLİ YAPI TESPİT LİSANS BELGEMİZİ ALDIK

AKAMDER in aldığı Kentsel Dönüşüm yetkisiyle 'Riskli yapı tespitlerinde gösterilmesi zorunlu olan bu belgeyle vatandaş, kurum ya da kuruluşun yetkisi konusunda şüphe duymayacak.'

AKAMDER ilklere devam ederek STK olarak  'Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi' ni aldı. AKAMDER olarak birçok yaraya parmak basarak, sorunlara çözüm getiren çalışmalarıyla Adana Kamuoyunda dikkat çeken AKAMDER başarılarına yenilerini katmaya  devam ediyor. AKAMDER  Başkanı Mustafa Karslıoğlu “Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Belediyelerimizle ortaklaşa gerçekleştireceğimiz çalışmalarımız sonucunda başta Adana olmak üzere şehirlerimizi çevreye uyumlu bir biçimde modern hale getirmeyi amaçlamaktayız. Deprem riskinin yüksek olması, imar mevzuatına aykırı ve kaçak yapılaşmanın bulunması, yapı stokunun büyük bir kısmının güvensiz olması, ülkemizde afet riski altındaki alanların dönüştürülmesini zorunlu kılmıştır. Ülkemizde riskli alan içinde veya dışında olup ekonomik ömrünü tamamlamış olan veya ağır hasar görme riski taşıyan yapıların tespiti önem arz etmektedir. Kentsel dönüşümde AKAMDER olarak üstleneceğimiz görevleri harfiyen yerine getireceğimizi belirtmek isteriz. AKAMDER üyeleri aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürecektir.” Dedi.

SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİ İÇİNDEYİZ

AKAMDER (Adana Kamu Müteahhitleri derneği) Başkanı Mustafa Karslıoğlu ''Vatandaşlar, riskli binasını Bakanlık tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluşlara tespit ettirmeli. Bu kuruluşları vatandaşlarımız Bakanlığın ana sayfasında, kentsel dönüşüm linki altında çıkan Türkiye haritasında bulundukları ili tıklayarak öğrenebilir. Adana da bu belgeyi kurum olarak iki Üniversitemiz haricinde  AKAMDER almaya hak kazanmıştır. Bakanlığımızın 'Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi' verdiği kuruluşlar haricindeki kişi veya kuruluşlarca yapılan tespitler geçerli değildir.'' diye konunun önemine dikkat çeken Karslıoğlu "AKAMDER olarak üstlendiğimiz bu görevin bilinci içindeyiz ve AKAMDER olarak hiçbir maddi beklenti  içinde olmadıklarını" belirtti.

ORTAK HEDEFİMİZ MODERN BİR ADANA OLUŞTURMAK

Kentsel Dönüşüm Lisans Belgesinin AKAMDER e verilme töreninde konuşan Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürü  Ahmet Kırılmaz "Adana’nın içinde gerçekten bir dönüşüm potansiyeli vardır. Buna ihtiyaç da vardır. ‘Bir Marka Şehir olan Adana’ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konuya çok önem vermektedir. Adana’da Kentsel Dönüşüm bakımından yapılacak çok işimiz bulunmaktadır, bu adımlar hızla atılmaktadır.Bu meyanda  Kentsel Dönüşüm Lisans belgesi alan AKAMDER e çok büyük görevler düşmektedir."dedi. Kırılmaz konuşmasında hedeflerinin “Sağlık, güvenlik, eğitim tesisleri, sosyal donatılar bakımından daha zengin yaşam alanları ve çevresel alanlar ile daha insanca, daha emniyetli, depreme dayanıklı modern bir kent oluşturmak şeklinde özetleyebiliriz” dedi.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96