HABERLER

GENEL SEKRETERİMİZ SAYIM AZMAZ'DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

AKAMDER(Adana Kamu Müteahhitleri Derneği) Genel sekreteri Sayım Azmaz öncülüğünde yapılan kitap bağış seferberliği binlerce kitap toplanmasıyla gayesine ulaştı! Bir süre önce(24.09.2014) elim bir kazada hayatını kaybeden Oğuz Çörekçi adının verildiği  Bitlis'e bağlı Güroymak ilçesinde Oğuz Çörekçi Kültür merkezi açılıyor. Güroymak ilçesinin Oduncular köyü ilköğretim okulunda ve Bitlis Eğitim camiasında sevilen bir öğretmen olan Merhum Oğuz Çörekçi adına Güroymak Kaymakamı  ve İlçe Milli Eğitim müdürü kayıtsız kalmayarak yakında açılacak olan Kültür merkezine Merhumun adını verdi.

AKAMDER Genel sekreteri Sayım Azmaz da Merhum hemşerimiz Oğuz Çörekçi adına yakında açılacak olan içinde kütüphane ve konferans salonu bulunan Kültür merkezi ne kayıtsız kalmayarak örnek bir vefa örneği gösterdi ve kütüphanede öğrencilerin yöre halkının faydalanması için binlerce kitap toplayarak Bitlis'in Güroymak ilçesine yolladı.

AKAMDER Genel sekreteri Sayım Azmaz " Hayatını kaybeden Merhum hemşerimizin adına yapılan bu insani hareketin karşısında elbette duyarsız kalamazdık. Bu konuda özellikle AKAMDER olarak böyle bir girişime el attık. Başarılı sonuç aldığımıza inanıyorum.Bu arada AKAMDER Başkanımız Mustafa Karslıoğlu'nunda büyük özveri göstererek yaptığı şahsi gayreti mutlaka belirtmek gerekiyor." dedi. Adana nın her tür sosyal kültürel hay'r ve ekonomik olaylarında elini her zaman taşın altına koyan İş adamı  AKAMDER Genel sekreteri Sayım Azmaz açıklamasında  "bu tür insani ve toplumsal hareketlerin ülkemize ve milletimize katacağı büyük manevi kazanımlara vesile olacağına dikkat çekerek gerek şahıs gerek AKAMDER olarak bu tür hizmetlere maddi manevi katkılarının süreceğini" ifade etti.

Haberin Fotoğrafları :< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96