HABERLER

"ADANA SEVDAMIZ İÇİN PARALEL YAPI MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, ülke ve Adana’nın gelişimine engel olan paralel yapılanmaya karşı kamu müteahhitleri olarak dik duruşlarını bozmayacaklarını ve gerekli mücadeleyi sürdürme kararlılıklarının devam edeceğini bildirdi.
Karslıoğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin yeni bir yapılanmaya girdiğini belirterek, "Bu yeni dönemde yeni bir Cumhurbaşkanı, yeni bir hükümet ve başbakanla ülkemizle birlikte artık Adanamızın da makus talih denilen kavramlara mahkum olmaması gerekmektedir. Bu konuda AKAMDER olarak kamu alanındaki yatırımların ve diğer gelişmelerin önünün açılması şarttır. Üstelik bu atmosferde Adana’nın adı paralel devlet yapısı olarak adlandırılan memleketimizin önünü tıkayan yapılara top yekün karşı koymamız gerekmektedir" dedi.

"BU HUKUK DIŞI YAPILANMA MUTLAKA TASFİYE EDİLMELİ"


Adana ve ülkenin son 13 yıldır süren siyasi dönemde çok önemli mesafeler kat ettiğine dikkat çeken Mustafa Karslıoğlu, "Ülkemizin ve Adana’mızın gelişimine engel olan paralel devlet yapısı diye adlandırılan ya da başka her türlü engelin karşısında kamu müteahhitleri olarak dik duruşumuzu bozmayacak ve gerekli mücadelemizi sürdürmekteki kararlılığımız artarak devam etmektedir" diye konuştu.
Bu yapının “Güçlü Türkiye” istemeyen iç ve dış mihrakların taşeronluğunu yaparak ülkeyi 2023 hedefine taşıyacak projeleri kazanan şirketleri mahkum etme girişimiyle hedeflere ulaşılmasını engellemeye kalkıştığını ifade eden Karslıoğlu, "Şunu herkes bilmelidir ki; bu yanlışlarla daha fazla devam edilemez ve bu bünye bu yüksek tansiyonu daha fazla taşıyamaz. Ve bu hukuk dışı yapılanma mutlaka tasfiye edilmelidir. Devlette ayrı devlet olmaz. Devlet içinde ayrı bir yapılanma olamaz. Kimse kurumunun dışında başka bir yerden talimat alamaz" ifadelerini kullandı.

"PARALEL YAPI TÜRKİYE VE ADANA YA ZARAR VERİYOR"

Türkiye’de şu anda var olan şeyin aslında paralel bir muhalefet olduğunu söyleyen Karslıoğlu, "Paralel muhalefet, hükümete karşı muhalif grupları bir araya getiren doğal bir sistemdir. Bu sistemin içinde her görüşten insan olur. Bu doğal ittifakta normal şartlarda karşıt fikir içindeki gruplar bile, “ortak karşıtlık” şemsiyesi altında birleşirler. Elbette bu yapının içinde kendi içinde organize olanlar olur. Fakat bu, top yekün organize bir yapı değildir. Bu elbette oldukça yanlış ve yıkıcı bir davranış şeklidir. İnsanların karşılarındaki insanın takdir edilecek yönlerini tümüyle reddederek mutlak bir muhalefet ve taraf ruhuna girmeleri kaçınılmaz olarak çatışma getirir. Olması gereken daima haktan ve doğrudan yana olmaktır. Haktan yana olmak ise daima doğru yönleri ön plana çıkarıp takdir etmek, yanlış yönleri ise ne olursa olsun eleştirmekle mümkün olur. Mutlak karşıtlıkta ise hak ve doğruyu görme yeteneği zamanla yitirilir, onun yerini bir holiganlık ruhu alır. Bunun tek sonucu ise kavgadır. Böyle bir felakete ise asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz de. Bunun için gereken ise güler yüz ve güzel ve yumuşak sözdür. Öfkeli seslere bile ılımlılıkla karşılık veren insanlar çoğaldıkça, Ortadoğu’nun o kirli geleneklerini terk etmek daha da kolaylaşacaktır. Eğer Ortadoğu’da ve dünyada istikrar ve huzur istiyorsak, daima kardeşlik üslubunu kullanmak zorundayız."
< Haber Listesine Dön
© 2014 Akamder All Rights Reserved
Reşatbey Mah. Adalet cad. Kadir cennet apt. No:23/1 zemin kat
PK: 01120
Seyhan / Adana
(322) 402 06 06
(533) 582 32 96